Yurdışı Seyehati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yıl yurt dışına mı gitmek istiyorsunuz? Yaz tatilinizi yırt dışında sevdiklerinizle birlikte geçirmek için uçak bilet fiyatlarını mı araştırıyorsunuz? O zaman yurt dışına çıkmadan önce 5 önemli noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.

1 –  Seyahat edeceğiniz tarihten itibaren pasaportunuzun 7-8 ay geçerli olup olamadığını kesinlikle kontrol etmelisiniz. Ayrıca vize almak için harcayacağınız süreyi de hesaba katmanız gerekir.

2 –  Eğer tur satın alıyorsanız seyahatinizden önce turun detaylarını iyice araştırmanız gerekir. Buluşma yeri, kesin tarihi ve saati konusunda doğru bilgilere sahip olun ki uçuş günü aksaklıklar ile karşılaşmayın. Seyahate çıkmanızı sağlayacak evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamaya özen göstermelisiniz. Yoksa uçağınızı kaçırıp tura katılamayabilirsiniz.

3 – Yurtdışı seyahatinize çıkmadan önce gideceğiniz yer ile ilgili bilgiler edinmeniz önemlidir. Daha önce bu yerlere gitmiş insanların deneyimlerinden yararlanarak tatilinizi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Gideceğiniz yerler ile ilgili araştırma yapıp bilgiler toplamak her zaman daha ekonomik olmuştur.

4 – Yurtdışına çıktığınızda iletişim konusunda sıkıntı yaşamak istemiyor musunuz? O halde yapmanız gereken şey hattınızı yurt dışında dolaşıma açtırmak olacaktır. Ayrıca cep telefonunuzun şarj aletini yanınıza almayı unutmamalısınız. Aksi takdirde hattınızın uluslararası dolaşımını açtırmış olmanızın pek bir önemi kalmayacaktır.

5 – Yurt dışında güzel bir tatil planı düşünüyorsanız detaylı araştırmalar yaparak indirimli uçak biletlerini takip etmeniz gerekir. Eğer yurt dışına turlar ile çıkacaksanız promosyonlu turları takip ederek seyahatinizi ucuza getirebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki seyahatinizden önce aldığınız uçak biletleri ve erken otel rezervasyonları daha çok ekonomik olacaktır. Az bir bütçe ile unutulmayacak bir tatil yapma imkanı her zaman vardır.

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir