Youtube Üzerinden Para Kazanmak (2018 Rehber)

Yaratıcı kişiliğinizi kullanarak Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz. Öncelikle hangi alanda, nasıl videolar çekeceğinize karar vermelisiniz. Hazırda arşiviniz varsa eğer işiniz daha kolay gözüküyor. Youtube üzerinden para kazanmak için öncelikle bir Youtube kanalı açmalısınız. (1k (1000) abone sayısına ulaşana kadar para kazanamazsınız yeni güncellenen Youtube yasalarına göre 1K olmadan para vermiyorlar. Bilginize)Kaliteli bir içerik oluşumu üzerine çeşitli hazırlıklar yapmanız gerekiyor. Kanal tasarımı, introlar, simge, kanal kapağı vb. işleri yaparak ana başlangıcınızı yapabilirsiniz.

Youtube kanalınızı açtıktan sonra bir Adsense hesabı açmanız gerekiyor. Kendi mail hesabınız üzerinden açabilirsiniz. Adsense hesabınızı açtıktan sonra bu hesabınızla Youtube hesabınızı senkronize etmeniz gerekiyor. Onu da içerik oluştur bölümünden yapabilirsiniz. Ardından içeriklerinizi aksatmadan yüklemeniz gerekiyor. İçerikleri kendiniz üretmelisiniz, sağdan soldan videolar alıp yükleme yaparsanız Youtube bunu kolaylıkla tespit edebilir ve telif yiyerek (Telif yediğiniz videolardan reklam ücretleri telif atan ajanslara gidebilir veya reklam gösterimi olmaz) hesabınızı kapatabilir.

Youtube Para Kazanma
Youtube Para Kazanma

İçerik yüklemeye başladıktan sonra çok sabırlı olmalısınız çünkü başlarda çok az sayıda aboneniz olacaktır. Sabretmek, işe başladığınız anda karşınıza çıkacak olan ilk engel olacaktır. Abone sayınızın az olmasına küsüp, içerik yükleme işlemlerinizi aksatmamalısınız. Youtube kendisine sadık olup sürekli bir şekilde video yükleyen kanalları ön plana çıkartmaya başlıyor. Her gün ya da iki günde bir video yüklemek hiç kolay bir şey değil. Partnerlere üye olmak önemli bir adım sayılır. Partnerler, belirli kanalları bünyesine alıyor. Eğer sabredip, abone sayınızı artırıp, özgün içerik üretmeye sürekli devam ederseniz Youtube ile partnerler aracılığıyla daha kolay iletişime geçebilir ve kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanmanın yolu özgün içerik üretmekten, özgün videolar yayınlamaktan geçiyor. Oyun kanallarının çok fazla olması, oyun kanalı açacak olanları hüsrana uğratabilir. Kendi yaratıcılığınıza güvenerek, oyun dışında farklı işleri kapsayan bir video konseptiyle abonelerinizin karşısına çıkmanız gerekiyor. Youtube üzerinden para kazanmak kolay bir iş gibi görülse de, işin içine girdiğinizde bu işin hiçte kolay olmadığını göreceksiniz.

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir