Nasıl Yapılır?

Youtube Üzerinden Para Kazanmak (2018 Rehber)

Yaratıcı kişiliğinizi kullanarak Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz. Öncelikle hangi alanda, nasıl videolar çekeceğinize karar vermelisiniz. Hazırda arşiviniz varsa eğer işiniz daha kolay gözüküyor. Youtube üzerinden para kazanmak için öncelikle bir Youtube kanalı açmalısınız. (1k (1000) abone sayısına ulaşana kadar para kazanamazsınız yeni güncellenen Youtube yasalarına göre 1K olmadan para vermiyorlar. Bilginize)Kaliteli bir içerik oluşumu üzerine çeşitli hazırlıklar yapmanız gerekiyor. Kanal tasarımı, introlar, simge, kanal kapağı vb. işleri yaparak ana başlangıcınızı yapabilirsiniz.

Youtube kanalınızı açtıktan sonra bir Adsense hesabı açmanız gerekiyor. Kendi mail hesabınız üzerinden açabilirsiniz. Adsense hesabınızı açtıktan sonra bu hesabınızla Youtube hesabınızı senkronize etmeniz gerekiyor. Onu da içerik oluştur bölümünden yapabilirsiniz. Ardından içeriklerinizi aksatmadan yüklemeniz gerekiyor. İçerikleri kendiniz üretmelisiniz, sağdan soldan videolar alıp yükleme yaparsanız Youtube bunu kolaylıkla tespit edebilir ve telif yiyerek (Telif yediğiniz videolardan reklam ücretleri telif atan ajanslara gidebilir veya reklam gösterimi olmaz) hesabınızı kapatabilir.

youtube abone ol png - Youtube Üzerinden Para Kazanmak (2018 Rehber)İçerik yüklemeye başladıktan sonra çok sabırlı olmalısınız çünkü başlarda çok az sayıda aboneniz olacaktır. Sabretmek, işe başladığınız anda karşınıza çıkacak olan ilk engel olacaktır. Abone sayınızın az olmasına küsüp, içerik yükleme işlemlerinizi aksatmamalısınız. Youtube kendisine sadık olup sürekli bir şekilde video yükleyen kanalları ön plana çıkartmaya başlıyor. Her gün ya da iki günde bir video yüklemek hiç kolay bir şey değil. Partnerlere üye olmak önemli bir adım sayılır. Partnerler, belirli kanalları bünyesine alıyor. Eğer sabredip, abone sayınızı artırıp, özgün içerik üretmeye sürekli devam ederseniz Youtube ile partnerler aracılığıyla daha kolay iletişime geçebilir ve kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanmanın yolu özgün içerik üretmekten, özgün videolar yayınlamaktan geçiyor. Oyun kanallarının çok fazla olması, oyun kanalı açacak olanları hüsrana uğratabilir. Kendi yaratıcılığınıza güvenerek, oyun dışında farklı işleri kapsayan bir video konseptiyle abonelerinizin karşısına çıkmanız gerekiyor. Youtube üzerinden para kazanmak kolay bir iş gibi görülse de, işin içine girdiğinizde bu işin hiçte kolay olmadığını göreceksiniz.

Etiketler

Mustafa Işık

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna devam edebilmemiz için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
2 Yorum yazarları
Mustafa Işıkmergen Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mergen
Ziyaretçi
mergen

Ben youtube videolarımın izlenmelerini arttırmak için ******* ‘u kullanıyorum. Hem videolara faydası oluyor hem de reklam görüntülenmesi artıyor.

Close
Close