Yeni sekmede sürekli AVG açılıyorsa (Çözümü)

Youtube üzerinden bir video indirmiş ve bilgisayarımda izlemek istemiştim fakat FLV uzantılı olarak indirdiğim dosyayı windows media player bir türlü açamadı. Durum böyle olunca ben de internetten bir flv player indirmeyi düşündüm, olay da tam burada başlıyor zaten. İlk kurmayı denediğim player sıkıntı çıkarttı ve ben de Gom Player kurmayı tercih ettim.

Fakat bu işlemler sırasında çok fazla dikkatli davranmadığımı ve direk “next – next” komutlarıyla ilerlediğimi söyleyebilirim. Bu işlemler sırasında sanıyorum AVG toolbar kuruldu ve Chrome açtığımda sürekli hem açılışta hem de yeni sekme açılışlarında karşıma çıkmaya başladı.

avg
AVG Toolbar Kaldırma

 

Chrome üzerinde avg search çıkıyor, çözümü nedir?

Chrome avg search çözümü elbette ki mevcut fakat bunu bulana kadar baya bir sinirlendiğimi de söylemem gerekiyor. İnternet üzerindeki taramalarım da özellikle Ayarlar sekmesinden düzeltme yapılması öneriliyor. Ben de aynı şekilde yaptım fakat çözüm olmadı. Önce bu adımları size açıklayayım.

Tarayıcının sağ üst tarafındaki ingiliz anahtarı işaretine tıklıyorsunuz, ayarlar satırına geliyorsunuz. Açılan kısımda “Başlangıçta” diye bir alan göreceksiniz. Buradan 3.tercihteki “sayfaları ayarla” satırına tıklayın ve AVG ile ilgili sayfayı kaldırın.

Bu alanın biraz aşağısında “Görünüm” ile ilgili ayarlar olacaktır. Buradan da ana sayfa açılışlarını belirleyeceksiniz. Değiştir şeklinde bir ibare olacaktır, buna tıklayarak AVG ile ilgili seçeneği silmelisiniz.

Bundan sonraki önerim ise Arama motorlarını yöneterek, AVG seçeneğini tamamen kaldırmanız yönünde olacaktır. Ben diğer tüm arama motorlarını da kaldırdım açıkcası, google dışında bir arama motoru kullanmadığım için gereksiz yere fazlalık etmesine de gerek yok diye düşündüm.

Tüm bunlara rağmen çözüm olmadı, peki ya ne yapmalıyız?

Tüm bunlar yapılması gerekenler aslında fakat ben yaptığımda halen çözüm olmamıştı. Birçok arkadaş bu işlemleri yapınca düzeldiğini söylemesine rağmen benim tarayıcıda sorun giderilmemişti.

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken Denetim Masasına girerek Program Kaldır seçeneğini kullanmak olacaktır. Program ekle / kaldır kısmından “AVG Toolbar” paketini kaldır demeniz ve tarayıcıyı yeniden başlatmanız kafi olacaktır.
Sanıyorum şimdi tarayıcınızın düzelmiş olması gerekir.

Düşüncelerini Paylaş