Wordpress

WordPress WP Admin Panelinin Adresini Değiştirme

WordPress sitelerinizin güvenliğini arttırmak için bir çok arkadaşlarımız farklı farklı yollar denemektedir.
Bizde bu konu üzerine bir detaylı bilgi vermek istiyoruz. Bu konumuzda wp-admin ve wp-login.php alanını değiştirmeyi göstericez.

WordPress giriş sayfasını değiştirmeniz sitenize saldırılanların ve ya giriş yapmaya çalışanları bir nevi giriş panel adresinin değişmesi ile çaydırmış olursunuz wp-admin giriş değiştirmek standart giriş urlsini istediğiniz bir adrese çevirmeye yarıyor. resimde de gördüğünüz gibi farklı bir adres ile değiştirilmiş bir panel mevcut sizde resime göre istediğiniz bir adresi wp-admin olarak değiştirebilirsiniz.

wp-admin girişi değiştirme

/wp-admin/ ve wp-login.php dosyalarını değiştirdiğimizde muhtemel bir hata ile karşılaşmamız an meselesi olabiliyor. Bu yüzden güvenli bir eklenti bir çok arkadaş kullanmakta ve bir sorunda olmadıgını dile getirmekteler.

Eklenti: Eklentiyi İnceleyin

 

 

İlgili Haber  Wordpress Giriş Sayfasını Özelleştirme
Etiketler
Okumaya Değer

Mustafa Işık

"1993 yılında Gaziantep'de doğdu, İlkokulu Şehit Nafi Kıvanç İlkokulu'nda, Ortaokulu Şehit Nafi Kıvanç Okulu'nda, Liseyi Orhan Sevinç ve Mehmet Rüştü Üzel End. Mes. Lisesi'nde okudu. İleri derece bilgisayar kullanma becerisi vardır. Elektronik ve teknoloji aşığı ve araştırmacısıdır."

Bir Cevap Yazın