WordPress En İyi Eklentileri

Güncelleme Tarihi: 6.02.2018
Bu yazı devamlı güncellenecektir, yeni ve lazım olan eklentileri takip edebilirsiniz.[

WordPress güncel olarak sunulan çok gelişmiş bir içerik yönetim sistemi (CMS). Dünyada büyüklü küçüklü internet siteleri tarafından sevilerek kullanılan ve aynı zamanda geliştirilen çok yönlü bir sistem.

Mesela bizim kendi web sitemiz bile WordPress tarafından güçlendirilmiş ve tasarlanmıştır. En iyi tema ve eklenti desteği sunan sistem bir tıkla sitenizi blog, magazin, portal veya bir e-ticaret sitesine çevirebilirsiniz. Biz bu yazımızda WordPress eklentileri hakkında bilgi vereceğiz, işinize yarayan eklentileri tek tek açıklamalı bir şekilde sizlere sunuyoruz.

Konu devamlı Güncellenecektir.

WordPress Eklentileri Güncel

 

p3 eklentisi

1- P3 Eklentisi
Bu wordpress eklentisi sitenizin neden yavaş açıldığına dair bilgiler vermektedir. P3 eklentisi mevcut sitenizde bulunan eklentilerin sitenizi yavaşlatıp yavaşlatmadığını tespit ediyor ve o eklentilerin alternatiflerini sizlere sunuyor kurun, taratın ve yavaşlık probleminizi çözün.

Revive Old Post Eklentisi

2- Revive Old Post Eklentisi
Bu WordPress eklentisi sizin yerinize belli zaman aralıklarında yazdığınız rastgele yazıları belirlediğiniz sosyal ağ sitelerinde sizin yerinize yayınlar. Bunu otomatik yapar sizden habersiz 🙂 en güzel şey de bu değil mi zaten. Sizin yerinize siz ister online olun olmayın paylaşım yapması.

BAN – Blocked Ads Notifier Lite

3-BAN – Blocked Ads Notifier Lite Eklentisi
Bu WordPress eklentisi Chrome gibi tarayıcıların reklam engelleme eklentileri için uyarı veriyor. Örnek reklam engelleme eklentisi kullanan bir ziyaretçiler için uyarı veriyor. Örnek verecek olursam Lütfen adblock eklentisini bu sayfa için iptal edin tek gelir kaynağımız reklamlardır. gibi bir pop-up verebilirsiniz.

WP Smush.it Eklentisi

4-WP Smush.it Eklentisi
Bu eklenti mevcut veya yükleyeceğiniz resimleri sıkıştırmaya yarıyor. Öyle ki işini iyi yapıyor ki 1 MB resimi 200 kb kadar düşürüyor kalitesi bozulmadan. Artısı ne diyecek olursanız siteniz eskisinden daha hızlı açılıyor.

wp-rocket-eklentisi

5-WP-Rocket Eklentisi
Bu eklenti ücretli olarak satılmaktadır ama mükemmel bir cache ve dosyaları sıkıştırma işlemi yapmaktadır. Web siteniz yavaş ve ağır çalışıyorsa çözümü bundan yana kullanabilirsiniz. Html, Css ve Js dosyalarınızı mükemmel şekilde sıkıştırarak daha hızlı açılmasını sağlıyor.

wp-optimize-eklentisi

6-WP-Optimize Eklentisi
Zaman içerisinde veritabanınız şişme yapar hal böyle olunca sitenizde yavaşlama meydana gelir bu eklenti sildiğiniz konuların, eklentilerin yani eskiden kalan ne kadar çöp varsa hepsini bulup silmenize yardımcı oluyor ve veritabanını optimize ediyor.

multi rating eklentisi

7-Multi Rating Eklentisi
Multi Rating eklentisi yazılarınıza ve ya ürünlerinize okuyanlar tarafından yıldız vermelerini sağlayabilirsiniz. Böylelikle Google aramalarında yıldızlı yazılarınız çıkar bizim yazılarımızın altında yıldızlayın yazan yerde bu eklentiyi kullanmaktayız böylelikle Google aramalarında derecelendirme çıkartmaktayız güvenli ve olumlu geri dönüşler sağlayabilirsiniz.

 

Düşüncelerini Paylaş