Whatsapp Mesajlarının Geç Gelmesi ve Hiç Gelmemesi (Çözüm)

Artık her akıllı telefonun olmazsa olmaz mesajlaşma uygulaması hiç kuşkusuz ki Whatsapp. Uygulamayı bu kadar kullanışlı yapan ise, kullanıcıların uygulama üzerinden sadece mesajlaşmakla kalmayıp, resim, video, ses kaydı gönderebilmesi ve hatta sesli arama gerçekleştirebilmesi. Ancak Whaptsapp her ne kadar kullanışlı olsa da uygulamada zaman zaman sorunlar oluşabiliyor. Bu sorunların en popüleri ise Whatsapp mesajlarının geç gelmesi ve hiç gelmemesi sorunu. Peki, bu sorun nasıl çözülür?

Whatsapp mesajlarının geç gelmesi

İnternet kotası sorununuz yoksa ya da Wi-Fi ile bağlanıyorsanız, Whatsapp’ı telefonunuzdan kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Whatsapp yüklendikten sonra telefonu yeniden başlatmanız gerekiyor.

İkinci olarak telefonunuzun arka planda çalışan uygulamalara veri kısıtlaması yapıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun ‘’ayarlar’’ bölümüne girdikten sonra ‘’Veri kullanımı’’ ve ardından ‘’Arka plan verilerini sınırla’’ seçeneğine girmeniz gerekiyor. Cihazın izin verdiği uygulamaları burada görebilirsiniz.

HTC markalı cihaz kullanıyorsanız, cihazın ‘’Hızlı Açılış’’ seçeneğini kapalı tutmanız gerekiyor. Bilinmeyen bir şekilde bu özellik Whatsapp’ın mesaj almasını zorlaştırıyor. Ayarlamak için ise cihazın ‘’Ayarlar’’ bölümüne girdikten sonra sırasıyla ‘’Güç’’ ve ‘’Hızlı Açılış’’ seçeneğine girmeniz gerekiyor.

Cihazınızda güç tasarrufu ve benzeri bir özellik varsa, bu özellik Whatsapp’ın internet bağlantısını sınırlayarak mesaj almanızı engelleyecektir. Güç tasarrufu modu, cihazda o an kullandığınız uygulama harici bütün uygulamaları sınırlar ve enerji kullanımını minimuma indirir. Bu özelliği devre dışı bıraktıktan sonra büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir