Ücretsiz Akismet API Anahtarı Nasıl Alınır

Akismet hala kişisel bloglar ve çok yorum alan web siteler için ücretsiz api anahtarları veriyor, lakin api anahtari almak için çok uğraşıyoruz veya bloglamaya yeni başlayanlar için biraz zor olabiliyor İşte size ücretsiz bir Akismet API anahtarını nasıl alacağınız konusunda güzel bir yazı yazmaya karar verdik. Lütfen ücretsiz Akismet API’sı almak için okumaya devam edin.

Akismet nedir?

Akismet  Automattic (WordPress‘in kendisi) tarafından çıkartılan tamamen ücretsiz bir yorum denetleme eklentisidir. Yani gereksiz veya spam olabilecek yorumları denetler eğer kendi argoritmasına göre spam ise size göstermeden sessizce siler. Günde bir çok yorum geliyorsa sitenizi size aşırı derecede kolaylık sağlamaktadır. Şahsen kendi sitemizde kullanıyor ve şiddet ile tavsiye ediyoruz. Akismet vazgeçilmez bir WordPress eklentidir.

Ücretsiz Akismet API Anahtarı Nasıl Alınır?

1) WordPress Admin paneline girip eklentiler bölümünü tıklayın ve yeni eklenti ekle ile devam edip Akismet eklentisini yükleyin .

2) Eklentiyi yükledikten sonra, Ayarlar ve Akismet Anti-Spam’e gidin.

ücretsiz akismet apisi

“API Anahtarınızı Alın” düğmesine tıklayın aşağıdaki resimde göründüğü gibi bir sayfa açılacak WordPress.com hesabınızla giriş yapın (veya yoksa bir tane oluşturun).

Bir Kişisel Abonelik seçin … daha sonra yıllık ödemek istediğiniz ücreti seçebileceğiniz bir ekran gelecek karşınıza burada bir kaydıraç var onu sıfır olacak şekilde geriye doğru seçin. Böylelikle Akismet API anahtarı ücretsiz bir şekilde size verilecektir. Dilerseniz API anahtarını belli bir bağış yaparakta satın alabilirsiniz. Bu tamamen sizin bühçenize bağlı. Biz bu yazımızda ücretsizi anlatma gereği duyduk.

API anahtarınızı kopyalayın ve bunu admin panelinizden Ayarlar’a gidin, ardından Akismet Anti-Spam. “API Anahtarı ile Bağlan” a tıklayın.

Akismet API keyinizi ücretsiz diğer blog sitelerinizde kullanabilirsiniz. Unutmayın yorum denetleme işlemini bazen spama atabiliyor yorumları silmeden önce lütfen spam kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın.

Yazımızı beğendi iseniz lütfen destek olmak için paylaşınız Sizi seviyoruz ♥

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir