Topuk Dikeninden Ameliyatsız Kesin Kurtulma!

Güncelleme Tarihi: 13.11.2017 Güncelleme Notu: Vikis ilaçının adını yanlış yazdığımdan düzeltme yaptım

Merhaba arkadaşlar sağlık bilgisi vermek bize düşmez ama benim şahsi olarak denediğim ve kesin işe yarayan topuk dikenine ne iyi gelir başlıklı konumuzdan bahsetmek istiyorum.

Topuk Dikeni Tedavisi

Geçen yıllarda, sağ ayağımın topuğunda sert bir şey vardı ilk başlarda bir böcek filan ısırmıştır diye umursamıyordum ama zaman içerisinde hiç bir şekilde yere tam basamamaya başladım ve sağ ayağım resmen topal gibi yürümeye başlamıştım. Sağa sola soruyor ama bir türlü nedir bilmiyordum sonra bir tane tanış ” ya birader senin ayağında topuk dikeni var bende de vardı ameliyat oldum ” dedi. Araştırma yaptım İnternet’ten harbiden anlatıldığı gibi topuk dikeni olduğuna kanaat getirdim.

Ameliyat ile o bölgeyi oyuyorlarmış, et sertleştiği için her darbe oraya matkap giriyormuş gibi hissettiriyordu neyse kabul ettim ameliyatı, ama bir yazı okudum İnternet’ten 2002’den kalan acaba dedim ne kaybederim dedim denedim belki inanmayacaksınız ama bir gecede ne diken kaldı nede ağrı sızı kaç yıl oldu bir daha olmadı öyle şeyler şaşırdım yani koca karı ilaçları ilk defa işe yaramıştı. Arkadaşlar sizde deneyin ne kaybedeceksiniz bende bir gecede geçti siz 3 günde deneyin sonuçta ameliyatsız kurtulma ihtimaliniz var. Tarifi aşağıda veriyorum deneyin ve olumlu olumsuz geri dönüş yapın bize.

Topuk Dikeni Tedavi Yöntemi

 1. BAL (Doğal olmasına özen gösterin sahte olmasın şahsen ben doğalda denedim)
 2. Vicks (Size bunu nasıl anlatayım, katı olur eskiler bilir sıcak suya koyardık burun tıkanıklığı için buharını koklardık aşırı nane kokusu vardı adı tam hatırlamıyorum ama yaşlılarımız bilir)
 3. Poşet (Fark etmez rengi boyutu)

Boş bir kaba 1-1.5 tatlı kaşığı vicks, 2 kaşık bal koyuyoruz ve bunları iyice karıştırıyoruz rengi böyle krem rengi olacak kıvamın da sürme peyniri gibi olacak o hale gelene kadar karıştırıyoruz. Daha sonra topuk dikeninin olduğu bölüme sürüyoruz yani dikenin etrafı da dahil olmak üzere ayak bileğimiz boyuna kadar sürün. Aşağıdaki resme bakarak daha iyi anlayacaksınız.

Topuk dikeni

Kırmızı alan içerisine güzelce masaj yapar gibi sürün. Daha sonra hava almayacak şekilde açık olan ayağınıza poşet sarın, bunu tıpkı bir çorap giyiyormuş gibi poşeti ayağınıza geçirin ve sıkıca bağlayın burada amaç ayak kesinlikle hava almayacak!!

Poşeti 2 tanede kullanabilirsiniz burada amacımız ayak ile havanın iletişimini kesmek. Poşeti geçirdikten sonra sıcak tutması için çorap giyiyoruz ayak sıcak kalacak ve hava almayacak.

Tüm bunları yaptıktan sonra gün boyu ister gece yatarken yapın ister sabah ayağınızda minimum 8-10 saat kalacak sabah yaparsanız poşeti kesinlikle çıkartmayın. Gece yapmanızda fayda var. Sabah uyanır ayağınızı yıkarsınız. Gündüz poşet sizi rahatsız edebilir.

Topuk dikeni için ameliyatsız tedavi yöntemi bu arkadaşlar yani farklı çözümlerde olabilir ama kesin ameliyatlık iken ben denedim bir günde geçti oysa aylarca ben bu sorunu yaşadım. Madde madde aşağıda beliriyorum alternatif çözümü

 • Vicks ile balı karıştırdık
 • Karışımı ayağımıza masaj yaparak uyguladık
 • Ayağımızı hava almasını poşet yardımı ile engelledik
 • Ayağımızı sıcak tutmak için 2 çorap kullandık

Tüm bunları yaptı iseniz doğru yaptınız demektir. Gece uyurken yapmanızı öneririm bu bir alternatiftir kesin çözümü diyemeyiz ama denemekten bir şey kaybetmezsiniz. Allah acil şifalar versin

1 Yorum

 1. Simar 24 Nisan 2019 ve 13:10

  Allah razı olsun dahi ikinci günümde epey bir rahatlık oluştu çok sağolun çok tşk ederim

  Cevapla

Düşüncelerini Paylaş