SUPERONLİNE Adsl Kullanmamak İçin Nedenler

Merhaba sevgili arkadaşlar;

Superonline (Turkcell) iş birliği olan bir İnternet sağlayıcı verdiği hizmet adı gibi süper olmayabiliyor. Başıma gelen ve 6 aydır hiç bir teknik servis alamadığım olayı sizler ile paylaşmak istiyorum.

Her abone aynı sorunları yaşamayabilir ama sorun olduğunda %80 başınıza gelecek durumu anlatacağım.

02.06.2017 yılında başlayan Superonline aboneliğim 27.10.2017 gününe kadar sorunsuzca kullandım bir kez internette kopma olmadan sorun olmadan kullandığım internetim 27.10.2017 tarihinde öğlen saatinde internetim gitti. Balkona çıktım bir sigara yaktım dışarıyı izliyorum bir baktım kapının önünde Türktelekom ekibi çalışma yapıyor. Her halde bir çalışma var birazdan biter internetim gelir diye düşündüm. Çalışma bitti gece oldu hala internet gelmedi aradım müşteri hizmetlerini doğal bir şekilde anlattım olanı biteni 2 gün içinde ekip yönlendirmesi olacağını söylediler.

Olay burada başlıyor.

2 gün sonunda telefonuma mesaj geliyor sorununuz çözüldü diye. Ama hala İnternet yok tekrar müşteri hizmetlerini arıyorum arıza kaydı oluşturamıyoruz diyor neden diyorum Genel bir çalışma var diye böyle böyle 2 ay süre geçti hala net yok yiğidi öldür hakkını yeme lafı tam burada geçerli net arada geliyor adsl ışığı yanıyor 45 dakika sonra İnternet ışığı yanıyor. Modemi resetledikten sonra bile net gelmesi 45 dakika sürüyor. 16 mbps alt yapı var daha önce 13 mbps görmekteydi ama olay olduktan ve İnternet geldiği zamanlarda maksimum aldığım hız 2.50 mbps düşünün Whatsapp’dan bile resim 50 saatte gidiyor.

Böyle böyle kafayı yedikten sonra  müşteri hizmetleri ile minimum telefon trafiğim rahat 60 kez olmuştur her müşteri hizmetlerinin adını öğrenmişimdir. Artık arıza için değil sırf keyif olsun diye arama başladım. (Zaman içerisinde flört etmeye başladım)

Dostlar her arıza kaydı için genel arıza diyerek kaydımı açamadılar. Ama alt komşum Türk telekom için abone başvurusu yapıyorlar aynı ankesörde aboneliği başlatıyorlar. Onlara internet var bize internet yok. Arayınca Turktelekom çalışması olduğundan arıza kaydı oluşturamadıklarını söylüyorlardı son 10 arayışımda ise ekip yönlendirdik geliyorlar dediler ama her seferinde arıza kaydımı kapattıkları için ekip gelmedi. Anlamadığım nokta şu arıza giderilmeden benim fikrim olmadan benim kayıtı kim ne için kapatıyordu.

6 ay geçmişti artık hala  2 mbps olarak bağlanmaktan bıkmıştım ve kullanmadığım netin faturasını ödemek istemiyordum. Neyse aradım Superonline müşteri hizmetlerini arızadan bahsettim, faturayı ödemek istemiyorum dedim tamam dediler son faturayı ödemeyin aboneliği iptal edebilirsiniz isterseniz dediler yok aboneliği iptal etmeyi düşünmüyorum ama arızam olana kadar fatura ödemek istemiyorum dedim bir şeyler yaptı sizi arayıp detayları aldıktan sonra ödeme yapmayın faturanız çıksa bile dediler tamam dedim. Aradan zaman geçti birileri aradı olayı anlattım Fatura konusunda yardımcı olacağız dediler (Buraya da dikkat) Ödemediğiniz günü geçtiği fatura yüzüne hızınız 192 kb düşürülmüştür diye mesaj geldi 😀

Arkadaşlar aboneliği iptal edersem 420 TL ve son fatura yansıtılacak. Kullanmadığın 6 ayı ödediğin6x69 TL’yi geçtim 420 iptal bedeli yansıtılıyor. Burada hizmeti kötülemiyorum burada Superonline’nin teknik desteğini kötülüyoruz.

Fiber alt yapı olmadığından adsl ye Türktelekom bakıyor ama superonline beni mağdur etmesini Turktelekoma bağlayamaz. Eğer genel bir arıza var ise arkamda duracak firma Superonline sonuçta Turktelekom sorunu çözüp superonlineden para alıyor.

Superonline’yi fiber altyapısı varsa tercih etmek isteyebilirsiniz ama Adsl alt yapınız varsa benim şahsi görüşüm tercih edilecek bir firma değil.

Ben aylarca kullandım sorun yaşamadım diyen arkadaşlara: Sorun yaşamadığınız hiç yaşamayacak olmayacağınız anlamına gelmiyor sevgili arkadaşlarım. Bakın benim evim öyle sınırda filan değil, Evimin önünden tramvay, otobüs ve inanmayacaksınız ama 1 km yakında helikopter pisti bile var 🙂 Şehrin merkezindeyim superonline ana bayi ve teknik ekibi evime 4 km uzaklıkta. 6 Aydır evime getirtemedim.

Adslde el mahkum Turktelekomu tercih etmeniz kaçınılmaz çünkü alt yapı sadece Turktelekom’da bu yüzden farklı bir aboneye hizmet vermek istemiyorlar sanki babalarının hayrına yapıyorlarmış gibi davranıyorlar.

Kısadan hisse ise; Dünyaya bir daha gelsem superonlineden adsl hizmeti alıp mağdur olacağıma  internetsiz kalırım daha iyi.

Sorun Çözüldü An itibari ile 6 aylık zorlu yolda sorunum çözülmüş bulunmaktadır. Turktelekom ekibi gelip anköşörü değiştirerek sorunu çözmüşler.
(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir