Teknoloji

SAR Nedir?

Sar Nedir sorusunun cevabı teknolojik aletlerin arkasında gizli olan bir değerdir.

Sar değeri bir elektronik cihazın etrafa yaydığı radyasyonun birimidir. Özellikle cep telefonu üreticileri için belli bir standart konulmuş ve eğer bu standart aşılırsa üretim izni telefonlar için çıkmamakta . Örneğin büyük üreticiler : Samsung , iPhone ,  Asus , Htc gibi telefon markaları standart olan sar değerini geçtikleri anda sosyal medya sallanır ve zaten en başından üretim yapamazlar bu yüzden bilindik telefon markalarını alırken rahat olun.

Peki Çin malı telefonların sar değeri kontrol altında mı ?

Bilinmeyen Çin menşeili telefon markalarını alırken Sar değeri gerçek olarak verilirse standart değerlerin üstünde çıktığını görebilirsiniz ama birçoğu sar değerini de düşük yazarak bilinçli kullanıcıyı da kandırmakta .

Şunu unutmayın ki samsung ve iphone gibi markaların çin malı telefonunu alırken sar değerlerine güvenmemenizi istiyoruz çünkü telefonun hiçbir parçası orjinaliyle aynı değildir sadece gözle görülür parçaları aynı gibi gözüksede telefonun içindeki parçalar orjinalini yansıtmamakta.

Birçok uzman Sar değerinin insan vücuduna büyük zararlar verdiğini kısırlık gibi problemler yaşatabileceğini normal telefonlarınızı bile gerekmediği zamanlarda kendinizden uzak tutmanız gerektiği özellikle uyurken odanızın en uç noktasına koymanız gerektiğini söylüyorlar.

Etiketler

Mustafa Işık

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna devam edebilmemiz için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir
Close
Close