#EN10

Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

Merhaba arkadaşlar biz Türkler gerçekten ölümde bile farklılık yaratıyoruz. Okurken güleceksiniz, üzüleceksiniz. İlginç binlerce ölümlerden bir kaçını sizlerle paylaşıyorum arkadaşlar.

ambulans kazası Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

1- Trafik kazasından yaralı olarak kurtarılıp, hastaneye kaldırılırken ambulansın kaza yapması sonucu ölüm. (Ülkemizin bir çok şehrinde)

böcek ilaçı Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

2- Yatağındaki tahtakurusu veya bilimum haşeratı öldürmek için yatağı ilaçladıktan biraz sonra uykuya dalarak vefat etmek (Bodrum/Yalıkavak Köyü).

Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

3- Nüfus sayımı nedeniyle kendisinden başka kimsenin bulunmadığı yolda (üstelik de otoban) sayım görevlisinin bariyerlere çarparak ölümü. (TEM Otoyolu-Gebze)

press makinesi Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

4- Bir işçinin 600 tonluk pres makinesinin arasında emeklemek suretiyle 2450 derecelik fırında sigarasını yakmaya çalısması. (Karabük Demir Çelik Fabrikaları)

bankamatik Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

5- Para çekmek amacıyla girilen bankamatik gişesinde elektrik çarpması sonucu ölüm. (Bir bankanın Bozcaada Şubesi’nde)

elektrik direği Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

6-Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısına kaçan taşı ayağını silkeleyerek çıkarmaya çalışan kişinin, elektrik çarptığını sanan yardımsever biri tarafından kafasına kürek, kalas vb. vurularak ölmesi. (Rize/Ardeşen Kasabasi/Tunca Köyü´nde)

balkon Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

7-Yolda mutlu mesut yürürken kafaya balkon düşmesi (Gene Dudullu´da).

uçan sandalye Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

8-Eskiden anlatılan bir lunapark vakası: Parkın 2 kafadar gece bekçisi uçan sandelyeyi çalıştırıp bir güzel kurulmuşlar. Bekçilerin ikisi de bütün gece kusarak rahmetine kavuşmuşlar. (Göztepe Lunaparkı,1971, şimdilerde Göztepe Parkı’nın olduğu mevkii’)

bu nasıl şaka Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

9- Bir marangozhanede çalışan işçiler iş çıkışı üzerlerindeki talaşları kompresör ile temizlemektedirler. Bu arada arkadaşına yardımcı olan isçi Ali, şaka olsun diye, Burhan’ın neticesine dogru hava tutar. Buna içerleyen Burhan, ‘Öyle şaka olmaz böyle olur’ diyerek hava tabancasini alır ve arkadaşı Ali’nin makatına sokar.Bağırsakları patlayan Ali hastane yolunda yaşamını yitirir. (İstanbul, Ayazağa Sanayi Sitesi)

temde kaza Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

10-Alkollü durumda TEM otoyolunda seyreden bir araçtaki beş kişinin; süper fm´de çalmaya başlayan oynak bir şarkı sonrası aracı sağa çekmesi ve otoyolda göbek atmaya başlaması üzerine 5 kişiden 3´ünün ayrı ayrı araçların çarpması sonucu ölümü (Adapazarı/Hendek).

buhar kazanı Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

11-Denizcilik işletmesinde çalışan geminin 3. mühendisi kimseye haber vermeden buhar kazanına girer. Oradan geçen işgüzarın teki de ´neden bu kapak böyle açık´ der ve kapağı kapatır. Ardından gemi sefere çıkar. (Kocaeli/Dilovasi İskelesinde)

balkon kazası Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

12- Balkona 50 kişi çıkılması sonucu balkonun çökmesiyle oluşan toplu ölüm. (Dudullu´da bir Köy nişan töreninde).

shelltox Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

13-Mideye kaçan sineği öldürmek için ağza sheltox sıkmak suretiyle ölüm (İstanbul/Sultanbeyli)

mermer blogu Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

14-Arkadaşlarıyla iddiaya tutuşup kafasıyla mermer bloku kırmaya çalışan medyatik karatecinin mermer yerine kafasını kırarak beyin travması sonucu ölmesi (İstanbul-Esenler).

boyun kırılması Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

15-Tıraş olurken berberin rahatlatır diye boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu küt diye boynu kırılan müşterinin koltukta rahmetli oluşu. (Erzurum)

mobylette Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

16-Aynı iş yerinde biri gündüz bir gece vardiyasinda olmak üzere çalışmakta olan baba oğuldan biri mobylette motor ile işe gitmekte diğeri ise bir başka mobylette ile eve dönmekte iken, yol üzerindeki sert bir virajda karşılasmaları ve birbirlerine selam vermek isterken çarpışıp beraberce ölmeleri. (Konya,Meram Mahallesi)

uçak tekerlekleri Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

Amerikan Northwest Havayolları’na ait bir DC-10′un iniş takımı yuvasına gizlenerek Amsterdam’dan New Jersey’e kadar uçan Türk, donarak öldü.

Viyadük Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

Bir arabaya 11 kişi binip viyadüğe uçmak (Molla Gürani Viyadüğü/İstanbul)

mantar Sadece Türklere Özgün Ölüm Tarzları

Ormanda zehirli mantarları toplayıp, hepsini pişirip yedikten sonra akşama evde ölü bulunan aile (Datça´da).

Gülermisin? Ağlarmısın? dedirtten ölümler Güzelim memleketimizde Hepsine Allahtan rahmet diliyoruz.

Etiketler
Daha fazla göster

Mustafa

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna profesyonel anlamda devam edebilmemiz için reklam kazancına ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.
Close