Sadece Grafikerlerin Anlayacağı 8 Durum

Günümüzde altın meslek olarak nitelendirilen, günümüzde İnternetimizi süsleyen o grafik tasarımcı arkadaşları unutmuyoruz her dakika anıyoruz 🙂 Bu görsel şölenimizde 2 çeşit grafik tasarımcıyı anlayacağız ve aa lan bu ben diyebileceğiniz görsellerle sizi baş başa bırakıyoruz

1- Genelde grafiker ustaları 2’ye ayrılır biri tıpkı haylaz öğrenciler gibi proje teslim tarihinden bir kaç tık önce başlar projeye ama teslim ederler saniyesinde diğeri aldığı gün başlar.grafik tasarımcı

2- Birisi gecelere kadar çalışır ama alarmı erkenden kurar yine kalmaz birisi vakit nakittir der ve gün ışığı doğarken işe koyulur candır o can.grafik tasarımcı

3- 2side yaptığı işleri diğer arkadaşlarına ” Bak koçum bu iş böyle yapılır ” edasi ile sosyal platformlarda yayınlar #grafikerler nadir bulunan sevimli kişiliklerdir.
2 cesit grafik tasarimci var

4- Birisi destek ve görüşmelerde mail yolu ile iletişim sağlar sadece. Diğeri her aramada cevap verir işte o her aramalarda alo diyen kişi bizim için kraldır.
grafik tasarımcı kaç tane

5- Birisi çalışmalarını CMYK üzerine yapar (genelde reklam baskıcıları kullanır) diğeri RBG yapar baskıda renkler uyuşmaz tekrar cmyk yapmak zorunda kalır.
grafik tasarımcılar

6- Bir grafiker eski usullerce kağıt üzerine çizimini yapar önizlemesini sağlar sonra programa aktarır diğer grafiker kardeşimiz ise teknoloji çocuğudur grafiker çizim tableti ile günü kurtarır.
grafiker

7- Birisi tek başına beyin fırtınası yaparken diğer grafiker arkadaşımız dostları ile ofis çalışanları ile fikir alışverişi yaparak çizimine başlar.
sadece grafikerler anlar

8- 1.ci grafiker arkadaşımızın masası derli toplu iken 2.ci grafiker arkadaşımızın masasında her türlü parçayı bulabilirsin. Bir rivayete göre 2.ci grafiker arkadaşımızın masasının dağınık olmasınına neden olan şey çok zeki olduğu gerçeğiymiş 🙂
2 cesit grafik tasarimci var

9- Evet bu önemli konu işte bu iki platform (Mac ve Windows) grafikerleri birbirine düşmesine neden oluyor. Çünkü Windows artık yavaş yavaş popülerliğini kaybediyor çünkü alternatifleri var ve lisans ücretleri çok pahalı devamlı virüs ve yavaşlama problemleri oluyor. Ama grafiker arkadaşlarımız devamlı mac kullanıyor bunun nedeni ofis ve grafik çözümler sunması aynı zamanda kendi monitörü ile renkleri birebir vermesi olabilir.
mac windows

Eklemek istediğiniz bir şey var ise yorum yapmayı unutmayın 🙂

 

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir