Redmi 5 Plus İçin ROM Önerileri

Xioami Redmi cihazlar arasında en çok tercih edilen telefon olan Redmi 5 Plus‘un bilindiği gibi tek kamerası var bir çok yöntem ile bu kamera ile portre modu çekimlere açılabiliyor. Lakin bunun içinde root yapmanız gerekiyor.

Root ile uğraşmak istemeyen arkadaşlara alternatif romlar önereceğiz böylelikle Redmi 5 plus telefonunuzu daha stabilize ile vede çok fazla özelleştirme ile kullanabilirsiniz.

Redmi 5 Plus için Custom Romlar

Tarafımızca denenmiş olup en iyi romları sizinle paylaşıyoruz.

miui-custom-roms

MIUI Romlar

  1. MIUIPro – Miuipro rom Ruslar tarafından geliştirilen MIUI 10 romudur. Özelleştirmesi çok olan bu rom miui kaynak kodları ile oluşturulup haftalık güncelleme alıyor. Lakin ücretli bir romdur ota üzerinden güncelleme yapamazsınız. Dilerseniz haftalık romlar İnternet de farklı kişiler tarafından düşüyor, indirip twrp üzerinden kurabilirsiniz.3. parti tema yüklemelerine izin veriyor. Twrp kurulumuna dair bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.
  2. MIUI Revolution – Bu rom ise miui 10’nun aynısı olup miuipro’dan daha stabil ve aynı özelleştirmeleri sunuyor. Şarj konusunda baya iyi en az 2 saat ekran süresini fazla vereceğinin garantisini veriyor geliştirici ekip. Portre modu ve diğer bir çok özellik bu romda açık. Reklam engelleme uygulaması, Youtube özelleştirmesi 3. parti tema yüklemelerine izin veriyor vb. Özellikler aktif olarak kullanıcılarına sunuyor. Rom ücretsiz şekilde dağıtılıyor nette arama yaparak ulaşabilirsiniz. Haftalık olarak bu romda ota üzerinden güncelleme alıyor.

  3. MiRoom – miroom pil optimizasyonu güzel lakin özelleştirme yok. 3. parti tema yüklemelerine izin veriyor. Sadece Stabil bir rom arayan sadelik isteyen kişilerin denemesini öneriyorum, seveceklerine eminim.
  4. EU Rom – Bu rom miui tarafından Avrupa kullanıcılarına sunan bir romdur. Global rom ile aynı özelliklere sahiptir. Haftalık güncelleme vermektedirler. Bu güncelleme genelde 1.2 gb kadar oluyor. Değişik bir özelliği yok diyebilirim.

Diğer Romlar

MIUI Harici bir rom yükleyecekseniz Gapps yüklemeniz gerekmektedir. 

Bu romlar normal saf Android kullanmak isteyenler için ideal romlardır. Miuidan sıkılanlar için eşsiz önem arz ediyor. Şarj özelleştirme daha fazlasını arayanlar içindir. Yani telefonu son noktasına kadar kullanmak isteyenler için üretilen bu romları biz kullandık çok beğendik. Sizlere de sunmak istedik.

  1. Pixel Experience – Oreo işletim sistemine sahip olan bu rom; Google Pixel telefonlarının romunun aynısı. Özelleştirme fazla olmasa da şarj ve minimal tasarımı ile çok şık durduğunu söylemeden gelemeyeceğiz. hata bulunmuyor.
  2. Resurrection Remix – Oreo işletim sistemine sahip olan bu rom; Mükemmel bir özelleştirme sunmaktadır. Kilit ekrandan iconlara kadar aklınıza ne gelirse değiştirip, kaldırabilirsiniz. Uzun zamandır bu romu geliştiren ekip hemen hemen tüm cihazlar için çıkarttığı Resurrection romundan memnun kalacağınıza inanıyoruz. Romda bir hata bulunmamaktadır.

Bu liste uzar gider ama biz denediğimiz romları kısaca özetledik. Sizde kafanıza uyan hangi rom ise onu kullanmanızı öneriyoruz.

Tüm bu romları kullanmadan önce twrp üzerinde full yedeğinizi alınız.

 

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir