Nasıl Yapılır?

Opencart Resim Yükleme Boyutunu Yükseltme

Opencart’ta resim yüklerken bazen resimlerimiz JPG formatında ve boyutları oldukça yüksek oluyor. Normal bir Opencart‘ta 3 MB yüklemeye izin veriyor böylelikle 3.1 MB yüklemeye izin vermiyor bunun için opencart resim yükleme boyutunu değiştirmemiz lazım olacak ki bu oldukça basit bir işlem hemen konumuza geçelim.

1.Filezilla ile sitenize bağlanın.
2.Şu yolu izleyin;
admin\controller\common\filemanager.php  
dosyasını bularak notepat++ veya başka bir yazı editörü ile açın.

3. Şu satırları bulun.


if ($this->request->files[‘image’][‘size’] > 300000)
$json[‘error’] = $this->language->get(‘error_file_size’);

4.Yukarıda Kırmızı ile belirtiğim yer’de bulunan 300000 yanına bir 0 daha koyarak 3 MB resim yükleme yaparsınız bir sıfır daha koyarsanızda 30 M yapmış olursunuz. Burda önemli olan tabiki sunucunuzun size yükleme boyutuna göre ayarlamanız.

5. Bunları yaptıktan sonra kayıt ederek çıkın. Bir kere sayfayı yenileyerek ayarlarınız yapılmış bir şekilde resimi yükleyebilirsiniz.

Etiketler

Mustafa Işık

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna devam edebilmemiz için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir
Close
Close