Nevşehir’in Havuzlu Otelleri

Nevşehir, ismi çok konuşulmayan, birçok yerde tanınmayan bir ilimizdir. Fakat Kapadokya denildiği zaman bırakın Türkiye’yi birçok ülke bu bölgeyi tanımaktadır. Çünkü her yıl binlerce turistin akınına uğramaktadır. Binlerce insan Nevşehir’in, Kapadokya bölgesinin doğal güzelliklerini görmek için yüzlerce kilometre uzaklardan gelmektedir. Gerçekten de insanların merak ettiği kadar güzellikler mevcuttur.

 

Kapadokya bölgesi sadece doğal güzelliklerle sınırlı kalmayıp birçok yöresel adetleri ile de ön plana çıkmaktadır. Halen kapalı bir bölge olan Nevşehir’de; pekmez yapımı, bağ bozumu, ceviz şenlikleri, tandır yemekleri ve yöresel kıyafetlerden birisi olan dimi gibi birçok adet devam etmektedir. Çok göç almayıp, yöre insanının değişime uğramaması ve kültürel bilgilerin korunması, nesilden nesile aktarılması bu adetleri ayakta tutmaktadır.

 

Nevşehir Havuzlu Otel Odaları

 

Nevşehir’de bu ve bunun gibi birçok şeye şahit olma imkânınız vardır. Bunların yanı sıra bir güzellik daha eklemek gerekiyor. Kapadokya otelleri… Kapadokya Butik Otelleri ve Mağara Otel diye tanımlandırılan konsept oteller, bölgeye farklı bir ahenk katmaktadırlar. Kayadan oyma oteller bölgenin neredeyse her yerinde mevcuttur. Sürekli yenileri de eklenmektedir. Bu oteller sayesinde kültür mirası dediğimiz birçok eşya da korunmaktadır.

 

Artık evinde fazlalık gibi gören, evini satıp taşınan, ya da koruyamayacağını düşünen kişiler, antika diyebileceğimiz nitelikteki eşyaları otellere satmaktalar. Bu sayede oteller, konseptlerine bu eşyaları da katıp, tarihi ve güzel bir ortam oluşturmakta, aynı zamanda kültür mirasları da dolaylı olarak korunmaktadır.

Dream Of Kapadokya Otel de bu otellerden birisi. Gerçekten güzel bir konsepte ve bir o kadar da harika bir manzaraya sahip olan Dream Of Kapadokya Otel de kültür miraslarına sahip çıkmış. Siz de ziyaret ederseniz bunların birçoğuna şahit olabilirsiniz. Dream Of Kapadokya, aynı zamanda havuzlu odalara da sahiptir. Havuzlu odaların tasarımı, kaya odanın yapısını ve mimarisini bozmayacak şekilde dizayn edilmiş. Aynı zamanda daha büyük bir yüzme havuzuna da sahip. Bu sayede hem gezip hem eğlenme şansınız var.

 

Kısa da olsa Kapadokya bölgesine yolunuz düşerse, gezerken çok keyif alacağınızdan ve buradaki güzelliklere hayran olacağınızdan eminim. Bir de Nevşehir’de peri bacaları ile gün batımı manzarasını izlemenizi tavsiye ederim.

Düşüncelerini Paylaş