Monster Oyun Bilgisayarı Modelleriyle Oynayamadığınız Oyun Kalmasın

Önceki yıllarda, belirli bilgisayar parçaları olmadan da oyunlar oynanabilirken grafik ve benzeri teknolojilerin ilerlemesi, normal bilgisayarlarla belirli bir amaca yönelik hazırlanan bilgisayarların arasındaki performans makasının açılmasına sebep oluyor. Ofis uygulamaları, internet takibi ve temel düzeyde multimedya takibi için değerlendirilen bilgisayarlar, sınırlı performansları nedeniyle güncel oyunları ya hiç ya da akıcı olarak çalıştıramıyor. Tam da bu noktada devreye, Türkiye’nin önde gelen oyun bilgisayarı markası Monster giriyor. Kullanıcıların oyun ve eğlenceye yönelik gereksinimlerine yanıt veren sayısız oyun bilgisayarı modeline imza atan Monster, gaming laptop anlayışına bambaşka boyutlar kazandırıyor.

Monster Oyun Bilgisayari Modelleriyle Oynayamadiginiz Oyun Kalmasin - Monster Oyun Bilgisayarı Modelleriyle Oynayamadığınız Oyun Kalmasın

Full HD Çözünürlüğün En Erişilebilir Hali: Abra Serisi

Son yıllarda 4K, 5K ve 8K gibi çözünürlükler sıklıkla dile getirilse de sabit 60 fps ile Full HD çözünürlükte yeni nesil oyunları oynayabilmek her zaman mümkün olmayabiliyor. Oyunların gereksinim duyduğu işlemci, ekran kartı, bellek gibi bileşenlere sahip olmayan bilgisayarlar, online karşılaşmalarda ya da senaryo odaklı yapımlarda oyuncuların yüzünü ekşitebiliyor.

Monster’ın erişilebilir fiyat aralıklarına konumlandırdığı Abra serisi oyuncu bilgisayarı modelleri, altı çekirdekli ve Hyper-Threading destekli sekizinci nesil Intel işlemcilerle gelebiliyor. Bu sayede özellikle Battlefield ve Call of Duty gibi kalabalık haritalarda kapışmaların gerçekleştirildiği oyunlarda, işlemci kaynaklı darboğazları yaşanmıyor. Abra serisi oyun laptopları, ekran kartı tarafında da memnuniyet yaratıyor. 4 GB bellekli NVIDIA GeForce GTX 1050 ve GTX 1050 Ti grafik yongaları, çoğu oyunun sabit 60 fps’de oynanabilmesini mümkün kılıyor. Hatta önceki yıllarda çıkan yapımlar, NVIDIA’nın DSR arayüzüyle daha yüksek çözünürlükte de takip edilebiliyor. Monster Abra serisinde boy gösteren modellerin ekran genişlikleri 15.6 ve 17.3 inç olarak ikiye ayrılıyor. Mat IPS yapıdaki ekran, çok ışıklı ortamlarda da oyun oynanabilmesine yardım ederken renk doğruluğu ve gerçeğe yakın siyahlar sunması bakımından da iddialı hale geliyor. Markanın sunduğu özelleştirilebilirlik seçenekleri, gaming notebook modellerinin kolayca kişiselleştirilebilmesini sağlıyor.

Hedefi 4K Olanlar İçin Tulpar ve Semruk Serisi İdeal

Oyunlardaki tüm detayları 4K ve üzeri çözünürlüklerde deneyimlemeyi hedefleyen, modern VR oyunlarıyla zaman geçirmeyi arzu eden ve bilgisayarını, oyun yayını yapmak için de kullanmayı amaçlayanlar, tercihlerini Tulpar serisi oyun bilgisayarı tarafında kullanıyor. Abra serisinde olduğu 15.6 inç ve 17.3 inçlik ekran genişlikleriyle gelen ancak bu defa tercih edilen modele göre G-SYNC, 2K ve 4K gibi özelliklere sahip olabilen bilgisayarların bu ekranları beslemesi ise hiç de zor olmuyor. Intel’in sekizinci nesil işlemcileriyle donatılan oyun bilgisayarı çeşitleri, kapasiteleri 64 GB’a ulaşan RAM’leri, 1 TB kapasiteli SSD’leri, NVIDIA GeForce GTX 1080 ekran kartlarıyla eşsiz bir oyun deneyimi yaşatıyor.

Monster’ın hazırlayıp oyun dünyasına hediye ettiği bir diğer oyun bilgisayarı serisi ise Semruk oluyor. Intel’in anı niteliğinde çıkardığı işlemcileri üzerinde bulunduran, SLI konfigürasyonlu NVIDIA GeForce GTX 1080 ekran kartıyla 4K ve üzeri çözünürlüklerde akıcı oyun deneyimi yaşatan ve adını aldığı kartalın gücünü başarıyla temsil eden Semruk serisi Monster oyun bilgisayarı modelleri, yüksek depolamaya ihtiyaç duyanları 10 TB üzeri depolama alanıyla mutlu ediyor.

Canavar Kendini Yenilemeye Devam Ediyor

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri yakından takip ederek oyun bilgisayarı modellerindeki donanım bileşenlerini kısa sürede yenileyen Monster, web sitesini de yenileyerek oyun tutkunlarının diledikleri bilgisayara ulaşmasını kolaylaştırıyor. Abra, Tulpar ve Semruk serisi oyun bilgisayarlarının yanı sıra iş dünyasına hitap eden Huma ve Markut serilerine dahil olan taşınabilir bilgisayarların da incelenerek edinebileceği web sitesinde, bilgisayar modellerinin oldukça detaylı incelemeleri yer alıyor. Alışveriş sürecinde kullanıcıların özelleştirme imkanlarından yararlanabilmelerini mümkün kılan Monster, bu sayede herkesin hayalindeki bilgisayara ulaşabilmesine ortam hazırlıyor.

Eğer siz de yeni bir bilgisayar veya bilgisayar aksesuarı almayı düşünüyor ve çalışma ya da eğlence sürecinizi mobil olarak sürdürmeyi hedefliyorsanız, Monster’ın yenilenen web sitesini ziyaret edebilir, arzu ettiğiniz bilgisayar modelini ve aksesuarları kolayca edinebilirsiniz.

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir