Ana Sayfa Blog

Otomatik Tente Nedir?

0
Gaziantep Pergole Tente
Gaziantep Pergole Tente Otomatik Tente Hizmeti

Otomatik Tente Nedir? Nereler Kullanılır?

Merhaba sevgili arkadaşlar otomatik tente bilinen elektronik ve otomatik çadır sistemleridir. Kumanda ve motorlu bir şekilde kontrol edilebilir bir sistemdir.

Gaziantep Otomatik Tente
Otomatik Tente Nedir? Nerede Kullanılır

Genelde kafeler de ve restoranlar da kullanılır. Güneşte kumanda ile açılır, yağmur ve karda ise aynı şekilde kapatılır. Kullanımı çok kolay olduğu gibi her hangi bir zorluğu yoktur.

Otomatik ve yarı otomatik olmak üzere 2’ye ayrılır. Kumanda ve motor ile tam otomatik tenteler hiç bir zahmet vermeden kolaylıkla açılabilmektedir. Ama yarı otomatik tenteler insan gücü ile açılıp kapatılır.

Gaziantep Otomatik Pergole Tente Hizmeti

Gaziantep bölgesinde böyle bir ihtiyacınız varsa BMS Yapı Otomasyon hizmetleri size bu konuda yardımcı olmaktadir. Kaliteli malzeme ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile sektördeki firmalara nazaran 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Bms Yapı ile iletişime geçmek için ister burayı tıklayın. (Gaziantep pergole tente)
Yada Numaralardan ulaşın: Telefon: 0543-7285905 Telefon: 0533-2624781

 

 

4.5/5 (2)

Lütfen yazıyı değerlendirin.

Grafik Tasarımın Web Sitelerdeki Önemi

0
grafik tasarım

Grafik tasarım, verilmek istenen mesajı görsel yol ile iletme çeşididir. İnternetteki içeriklerde ve günümüzde birçok alanda bulunmaktadır ve epey etkilidir. Grafik Tasarım ile uğraşan kişilere ise Grafiker denmektedir. Grafiker olabilmek için bir eğitim süreci gerekmektedir. Grafikerlerin internetteki nüfusu her geçen gün artmakta ve önemini hala korumaktadır.

Grafikerlerin websitelerindeki amaçları ise farklı görseller – grafikler ile bizleri konuya daha çok odaklamak ve dikkatimizi çekmektir. Mesela kullanıcılar genellikle görseli olan, grafiği olan bir haberi, hiçbir görsele sahip olmayan sade, düz bir habere tercih eder. Grafik gerçekten geçmiş zamanlarda epey teferruatlı bir iş olmasına rağmen günümüzde genellikle bilgisayar programları üzerinden tasarlanmakta veyahut internetten temin edilebilmekte. Yinede grafik tasarım hala kapsamlı alt kategorileri ve çeşitleri ile günümüzde önemini koruyor tıpkı gazeteler ilk çıktığı zamanlarda reklam ve tanıtımın öne çıkmasını sağladığı gibi. Tabii ki o zamanlarda grafikerlerin değil ressamların bu işi yaptığını söylemeyi unutmamalıyız. Ayrıca görseller zihinde daha fazla yer kaplamaktadır. Bu durum da grafiğin ne kadar önemli olduğunu gösterir.

Grafik Tasarım

Web sitelerinde ise grafik tasarım çok can alıcı bir özelliktir. Grafik Tasarımın içine “görsel” kavramını da katacak olursak kullanıcıların bir çoğu içerikten çok görsele yönelmekte ve etkilenmekte. Ayrıca bir web sitesini ziyaret eden kullanıcılarda görsel uyuma çok önem vermektedir. Sitenizi ziyaret eden kullanıcıları etkilemek istiyorsanız kesinlikle kaliteli ve sizin bulunduğunuz kategoriye uyan bir logo tasarımınız olmalıdır. Logo tasarımı yaptığınız işi de sembolize etmelidir.  Logo dışında sitede renk cümbüşü yaratmak yerine az ve öz renkler ile uyum sağlarsanız kendinize ait bir tarzınız olur bu bile ziyaretçilerinizin zamanla sitenize ilgi duymasına yetecektir.  Ayrıca marka olabilmek için de yaratıcı bir grafik tasarım ve görseller oldukça önemli rol oynar.

Değerlendirme yok.

Lütfen yazıyı değerlendirin.

Bu Kediler Bir Acayip (Komik+Dram)

1

Kedilerin uzaydan gelmiş olabileceğine dair en iyi videoyu sizler için sunuyoruz. İbreti alem için hatta stresinizi atmanız için bu videoyu izlemenizi kesinlikle öneriyorum.

5/5 (1)

Lütfen yazıyı değerlendirin.

Hayatta En Sevmediğim İnsanlara İthafen

0

Hayatta en sevmediğim adamlar dostlarını arkadaşlarını satanlardır. Dostluk var ya dostluk o kadar ince bir şeydir ki dostluk. Kazanması yıllar kaybetmesi saniyeler.

Tüm dostlarını 2 kuruşa, menfaate ve başka şeylere satanlara gelsin. Pislikler be

4.5/5 (2)

Lütfen yazıyı değerlendirin.

Türk Atalarım Anadolu’ya Nasıl Girdi?

0
Türk Atalarımız Anadolu

{ Tıpkı Efialtes gibi, vatan haini olmuş şahısların-insan demeye dilim varmıyor- teşebbüs ettiği, başarısız 15 Temmuz Darbe Kalkışması’na binaen, Türk ırkının kutlu üyelerinden Selçuklular’ın Anadolu dolaylarını nasıl vatanımız haline getirdiğini anlatığım içeriğim. Biz Türkler, aşağıda adı geçen atalarımızın kanlarını taşıyoruz… Onları hatırlayalım! }

Aga, ben öyle militarist bir adam değilim: önce onu söyleyeyim. Mamafih, atalarımın başarılarını, dertlerini bilir ve onlara layık olmaya çalışırım. Hayatımdaki gayelerin en yücesi budur. Lütfen, içeriğe bu açıdan bakın. Başlayalım mı? 🙂

Türk Yurdu Kutlu Anadolu, bin sene evvel Çağrı Bey’im tarafından ileri fütuhata nail olmuş bir sergüzeşt ile keşf eylenirken, kim bilebilirdi ki, üzerinde yaşadığımız toprakların bütünüyle bizim olabileceğini? Nitekim, yüzyıl dahi geçmemişken Anadolu’da, adımız duyuluyor, tekfurların kalbine korku salıyor idik. Hepimizin malumu olduğu üzere, Büyük Selçuklu Hüküdümdarı’mız Büyük Türk Alp Arslan, 26 Ağustos 1071 yılında Malazgirt, Rahve Ovası’nda Bizans’a galip gelmiş ve bugünkü evimizde kiracılık sözleşmesini yırtma konusunda büyük başarı sağlamış,  Türkiye ‘nin temellerini atmıştık. Bu sebeple şu görsele bakmanızı istiyorum, dikkat ediniz:

Selçuklu devleti haritası
Büyük Selçuk Devleti Haritası

Görselin Kuzeydoğu istikametinde göreceğiniz üzere, orada bulunan Oğuz Yabguluğu’nda yaşamlarını sürdüren, Kınıklar, -adı hep yaşasın- Dukak oğlu  Selçuk  önderliğinde 10. yüzyılın sonlarında belini doğrultma imkanı buluyor ve lütfen dikkat edin, çok zaman geçmeden Atam Selçuk’un torunu Tuğrul ve Çağrı Beyler’im 1040 Dandanakan Muharebesi ile Gazneli Mesud’u yenilgiye uğratıp Horosan, İran istikametlerinde ‘belirleyici güç’ haline geliyorlar. Hacım, burada görülmesi gereken şey: bence inanmışlıktır. Çünkü Dandanakan, bir milad oluyor ve bugün Büyük Selçuklular olarak bildiğimiz, şanlı Türk devletlerinden birine tarih sayfa açıyor. Peki daha sonra ne oluyor?

30 sene kadar süre geçer geçmez, Çağrı Bey‘in izinden giden Selçuklular, başta da söylediğim gibi, Anadolu topraklarını 1071 yılında, bir daha geri vermemek üzere, sonsuza kadar mülkleri yaptılar. Atamız  Alp Arslan : bize ebediyen yaşayacağımız bir vatan, emanet etti. Size bir önerim var, hissetmeye çalışın, atlarımızın sesini duyuyor musunuz? Bize bin yıl evvelden sesleniyorlar. Ben duyabiliyorum. Hatta, görebiliyorum da… Kağanımız ‘ileriyi’ ulaşılması gereken ‘ideal’ yeri gösteriyor ve herkes yüreğinde devasa bir inanç yeşertiyor. Bu inanç öylesine kapsamlı ki, kalplerin coşkusuna bir süre sonra düşünceler de katılıyor. Allah, aşkına! Gördüğüm şeyler öylesine sevinç verici ki! 🙂

Sizce düşüncesi, hal ile tavırları Asya’nın bozkır ikliminde yeşermiş Türkler-Selçuklular-: oturdukları yerde, öylece boş boş duracaklar mıydı? Tabii, durmadılar. Eğer kendinizi, atalarımızın o zaman ki yaşam biçimlerine adapte edebilirseniz, göreceksiniz ki, bu muhteşem bir özgürlük, aynı zamanda büyük sorumluluk meydana getirir. Nasıl mı? Otlatmanız gereken sürüleriniz var, mensubu olduğunuz bir boy ve ona karşı ciddi sorumluluklarınız var. Dışarıyı keşfediyorsunuz ve size diş bileyen diğer boylar, başka milletler var. Hem yolunda giden bir düzen, hemde keşmekeş ikisi bir arada yaşamınıza hakim. Bu hal, bir süre sonra sizi birleşmeye, federatif bir yapıya: ardından ise merkezi bir yönetime iter.

Esasında, Asya’nın tabiatı insana özgürlük, rahatlık ve alabildiğine seyahat hissi verir. Toprağın yapısı, bozkır kültünün etkisi ve bitmek bilmeyen yarı-çorak düzlükler, ovalar birbiri ardına sıralanır; haliyle bu tip bölgede yaşayan birinin, dışarıya kapalı bir hayat sürmesi beklenemez. Onlar için yeni yerler, farklı hayatlar görmeyi amaçlaması; en önemlisi yeni deneyimler yaşamak istemesi tabii bir ihtiyaç haline gelecektir. Düşünün, önünüzde düz, sonunu göremediğiniz genişlikler var; ince çimenler ayaklarınızı gıdıklıyor ve Tanrı Dağları yanınızdan geçen; suların sıçradığı çayırı ile sizi kendine çağırıyor. Durabilir miydiniz? Türkler, hiç bir zaman soluklanmayı düşünmediler. Bu nedenledir ki,  Gök Tengri  inancını sadece bir anı ve geleneksel bağ olarak kalplerine yerleştirip, Asya’ya sırtlarını döndüklerinde dahi, ruhlarının bağımsız gücü ordular yenmeye, başarılar kazanmaya, İslam bayraklarını ‘ileri harekatlar’ ile kafir yurtlarına taşımaktan bir an için bile vazgeçmediler.

Selçuklular’ın Çift Başlı Kartalı – {By Mevlüt Kılıç – Yükleyenin kendi çalışması, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30516511}
5/5 (2)

Lütfen yazıyı değerlendirin.

Kedime Komando Eğitimleri Veriyorum (VBlog)

0

Bu mecnun benim ikinci kedim, diğer kedime göre biraz hatta baya hiperaktif bir kedi. Asla durmaz meraklı ve bir o kadarda oyuncu bir kedi.

Rast gele videosunu çekerken böyle bir kare ile karşı karşıya geldim. 🙂 biraz gülümseme oluşursa yüzünüzde ne mutlu bize 🙂

Devamlı seri olarak olmasa da arada videolarla sizlere kedimi sevdireceğim.

Komando Kedi Mecnun

5/5 (1)

Lütfen yazıyı değerlendirin.

Mars’ta İnsanoğlunu Ne Bekliyor?

0
mars

Bilim insanları NASA’nın “Meraklı (Curiosity)” isimli bulgu robotunu kullanarak şimdiye kadar yalnızca aşırı sıcaklarda oluştuğuna inandıkları “tridymite” isimi verilen maddeye rastladılar.

VOLKANİK GEÇMİŞE İŞARET EDİYOR OLABİLİR
Bilim insanları, Mars’ta böyle bir sıcaklık düzeyinin yaşandığını düşünmüyordu. Dünyada da çok az rastlanan bu maddenin, Mars’ın volkanik geçmişi olduğuna işaret ettiği belirtiliyor.

1980 seneninde Helen Dağı patlaması sonrasında oluşan maddeye benzetilen “tridymite”a Gale kraterinde rastlandığı ve ancak Mars’ın volkanlarının patlamasıyla yüksek sıcaklıkta oluşabileceği belirtildi.

“MARS’TA GÖRMEYİ BEKLEDİĞİMİZ EN SON MADDE”
Milli Bilimler Akademisinde yayımlanan yeni araştırmayla alakalı izahta bulunan NASA’nın Johnson Uzay Merkezi’nde jeokimyacı ve araştırmalar editörü Richard Morris, buldukları “tridymite” için “Mars’ta görmeyi beklediğimiz en son madde.” ifadesini kullandı.

Yeni maddenin, Mars’ın nasıl evrimleştiği ile ilgili çok bilgi vereceğini kaydeden Morris, “Bir şeyleri yine düşünmemiz gerekebilecek.” izahını yaptı.

Mars’ın değişik bir yer olduğunu, orada süreçlerin değişik geliştiğini belirten Morris, “Belki orada bizim bilmediğimiz bir takım çok garip şeyler oluyor.” ifadesini kullandı.

SEYYARENİN TARİHİNİN YİNE YAZILMASI GEREKEBİLİR
Bilim insanları yeni bulgusu, “seyyarenin tarihinin yine yazılmasını gerektirebilecek bir madde” olarak da görüyor.

2012 seneninden beri Gale kraterinde gezen “Meraklı” isimli robot, Kasım 2011’de Cape Canaveral Uzay İstasyonu’ndan fırlatılmıştı.

Değerlendirme yok.

Lütfen yazıyı değerlendirin.

Kahvenin Keçiyle Ne Alakası Var?

0
kahve keçi

Bilmem kaçıncı yüzyılın bilmem kaçıncı senesinde tıpkı keçilerinden esinlenerek bıraktığı turuncu keçi sakalıyla bir çoban eline kavalını alarak dağ, taş, ova demeden dolaşmaya koyulmuş. Keçileri onun çaldığı kavalın sesine bayılır, uzaklarda bile olsa o sesi duydukları an yanına koşarmış. Yine günlerden bir gün, hayvanlarını otlatmaya götüren çoban, dinlendiği ağacın gölgesinde gözden kaybolan koyunlarını çağırmak için başlamış kavalının içli sesinden faydalanmaya.

Çaldıkça çalmış, söyledikçe söylemiş. Yok, ne gelen varmış ne giden.

Bu durumdan rahatsız olan çoban, keçilerini aramak için peşi sıra yollara düşmüş. Onları nasıl bir halde bulacağını bilmediğinden kafasından türlü türlü senaryolar geçiriyor, bir yandan da ahlanıp vahlanıyormuş. Yoksa dev aç kurtların saldırısına mı uğramış hayvanları? Ya da at hırsızları gibi keçi hırsızları varmış da o mu bilmiyormuş? Yahut bir tanesinin ayağı takılmış da bütün sürü ona uyup tepetaklak ini mi vermiş uçurumdan aşağı?

Çoban, korkulu gözlerle “meee meee meee” seslerinin olduğu yöne koşar adım gitmiş. Kan ter içinde kalan çoban gördüğü manzara karşısında şaşkına dönmüş. Keçileri tutkulu “meee”lemelerin yanında oyunlar oynuyor, boynuzlarıyla birbirlerine küçük şakalar yapıyor, hopluyor, zıplıyor, “o zaman dans” felsefesiyle çılgınlar gibi dans ediyormuş.

Keçilerini daha önce böyle görmeyen çoban, meraklı ve şaşkın gözlerle etrafı kolaçan etmiş. O anda, beyaz çiçekleri ve kırmızı çekirdekleriyle etrafa yasemini andıran bir koku yayan daha önce görmediği ağacı fark etmiş. Keçilerinin bu ağacın çekirdeklerini yedikten sonra bu vaziyete geldiğini anlayan çoban, keçilerin çılgınlıkları ve mutluluklarının geçmesini -bir süre- bekledikten sonra, topladığı çekirdekleri ve mayhoş hale gelen keçileriyle köyünün yolunu tutmuş.

Ve insanoğlu kahvenin cazibesiyle böyle tanışmış!

Etiyopyalıların efsanesindeki çoban ve çılgın keçiler sayesinde insanoğlu kahveyle tanışmış ama her millet kendi kültürüne, ihtiyacına, yaşam tarzına göre kahveye şekil vermiş, aroma katmış, onu sevmiş, sevdirmiş. Ancak tüm bu değişim ve gelişmelere rağmen kahvenin özünü ve ritüelini koruyan yine Etiyoplalılar olmuş. Bir saat süren bir seramoni ile misafire sunulan kahvenin bu hali hem özel hem de oldukça lezzetliymiş. Kömür ateşinde pişirilen, kabukları henüz soyulmuş ve sohbetle süslenen bu kahvenin yerini günümüzde beş dakikada hazır, karton bardaklara doldurulmuş “lüks algısı” içinde sunulan kahvenin alması Etiyopyalıları derinden sarsmış olmalı.

Açıkçası biz biraz üzüldük.

 

keci kahve

Kahve, hangi şekle girerse girsin insanoğlunun sayıkladığı bir içecek haline gelmiş. Bununla birlikte ticarete yatkın bazı kurnaz vatandaşlarımız, kahvenin piyasasını genişlettikçe genişletmiş. Şu an dünyanın en pahalı kahvesi kilosu 1100$’ dan satılıyor ve bu kahvenin elde edilme hikayesi de fiyatı kadar ilginç. İlk önce besili, güzel mi güzel fillerimize bol bol kahve çekirdeği yediriyorlarmış. Fillerimiz bu kahve çekirdeklerini “sindirdikten” sonra onların kakalarındaki proteinleri parçalanmış kahve çekirdeklerini toplayıp bir güzel pişiriyorlarmış. Üzerine 1100$ almaları da cabası!

Ben bu işte bir bokluk var demeden edemeyeceğim ne yazık ki. İçene de afiyetler olsun.

kahve

Gelelim Osmanlı’dan günümüze değin uzanan Türk kahvesi sevdasına. Vatanının Habeşiştan olduğu ve Araplardan bize geçtiği söylenen Türk kahvesinin hikayesinde köpük farkıyla öndeyiz denebilir. Kanuni Sultan Süleyman döneminde Yemen’den getirildiği anlatılırmış. Yemen’den getirilen ve Araplarca şarap manasında kullanılan “kahwa” Osmanlı mutfaklarında farklı pişirilme metodlarıyla özgün halini almış, Türk kahvesi olmuş. Entrikaların, kadınların taht sevdalarının ve gıybetin ana vatanı Osmanlı Saraylarından böyle enfes bir kahvenin çıkmama ihtimali bile bizi üzerdi açıkçası.

İyi ki varsın Türk kahvesi!

Batı’nın yüzyıllardan bu yana taklit edildiği ve bize ait olanların ötelendiği dönemlerde “Türk kahvesi mii ıyy fazla Doğulu” tabirlerini bıçak gibi kesen Postmodernizm ortaya çıkmış. İyi ki de çıkmış! Şayet, postmodernizm olmasaydı mahalle baskısının doğuracağı Americanolara boyun eğmek zorunda kalacaktık. – Laf aramızda Americano’yu da çok severim-

Günümüzde kahve içmenin keyiften ziyade zorunluluktan yapıldığı hissine kapılmamak neredeyse imkansız. Hollywood etkisiyle hayatımıza giren “elinde kahve bardağıyla işine yetişmeye çalışan insan figürü” keyif için kahve içme hissiyatinden oldukça uzak. Ancak tarih gösteriyor ki, kahve ayılmak ya da uyumamak için değil, rahatlamak ve mutlu olmak için içilen bir içecekmiş.

 

keci

O zaman,

Gelin, birlikte kahve içelim. Ancak çılgın keçilerimize teşekkür etmeyi unutmayarak.

Teşekkürler keçiler!

5/5 (2)

Lütfen yazıyı değerlendirin.

Sıfır Kod Bilgisi İle Kendi Mobil Uygulamanızı Yapın

0
kendi uygulamanizi yapın

Kibirli kirpi yaklaşık olarak 3 yıldır faaliyette tüm bu zamana kadar hızlı blogculuk nasıl yapabiliriz diye çabaladık değişen teknolojiye ayak uydurmaya devamlı çalıştık, ama görüyoruz ki aslında teknoloji elimizde olandaymış yani Mobil dünyasında. İnsanlar bilgisayarı artık konsol olarak kullanıyor oyun oynuyor, Akıllı TV’lerde filmini izliyor geri kalan işlemlerini telefonlarında yapıyor. Hal böyle olunca bizde bu durumda sessiz kalmayarak sitemizi ilk olarak Responsive (ekran ölçeklendirme) tasarıma geçtik. Ekran ne kadar büyükse site büyüyor, ekran ne kadar küçük ise site küçülüyordu. Şuan da bile öyle sonra site dünyasına AMP (sıkıştırılmış web sayfaları) girdi. Burada da kullanıcıların mobil veri tasarrufuna yardımcı olmak planlandı. Site adresimizin sonuna /amp/ yazarak kontrol edebilirsiniz. Ama buda yetmedi artık hızlı iletişim ve daha az veri harcama yolları arandı, akıllı telefonlar hızla gelişirken şimdi de mobil uygulamalar hayatımıza girdi. Dedik ki tamam bizde yapalım bir uygulama yayınlayalım App store‘da, Play Store‘da. Ama her ne kadar site yönetsek de uygulama için bir dil bilmiyoruz nasıl yaparız, kime yaptırırız, fiyat ne kadardır ki derken araştırmalarımız sonrasında mobiroller adında bir firma ile karşılaştık. Kodlama bilmeden Android & iOS mobil uygulama yapın slogani ile karşımıza çıktı.

Kodlama bilmeden Android & iOS mobil uygulama yapın.

Mobiroller sitesine kayıt olduktan sonra beni Mobiroller‘den Damla hanım aradı, detayları konuştuk. Tüm işlemleri tarafları yaparak uygulamayı anahtar teslim olarak teslim edeceklerini istenildiğinde reklam ortaklığı yapabileceğimizden bahsetti. Buradakimobil uygulama yapma ücretsiz olaya dikkat çekmek istiyorum, Dilerseniz kendi uygulamanızı yapabiliyor, APK olarak üretebiliyor, güncelleyebiliyorsunuz. (Kodla filan uğraşmıyor sürükle bırak yöntemi ile kolayca uygulamanızı yapmanıza olanak veriyor) dilerseniz de, uygulamanızı ücretli ve profesyonel bir şekilde yaptırabiliyorsunuz. Ücretsiz versiyonları da profesyonel yanlış anlaşılmasın 🙂

Ücretsiz Kendi Uygulamanızı Yaptırın.

Websiteniz ve ya Youtube Kanalınız var ise veya Google Adsense gibi bir platformdan reklam geliri elde ediyorsanız içeriklerinizin iyi olduğunu düşünüyorsanız artık mobil uygulama alanına el atmanızı kesinlikle öneriyoruz. Graham bell telefonu icat ettikten sonra telefonun nasıl evrim geçirdiğini görüyorsunuz 10 yıl sonra telefonlar, konsol, Akıllı TV hatta nice icatların sonunu getireceğini ön görüyorum. Bu yüzden mobil uygulama ile sitemizi(kibirlikirpi.com) mobil dünyasına kazandırdığımı düşünüyorum. Neyse devam edelim.

Telefon ile Damla hanım ile görüştükten sonra tasarım ekipleri sitemi inceledi, renk ve logo uyumuna göre bir uygulama oluşturdular ama resimleri uygulama çekemiyordu, ücretsiz şekilde siteme müdahale ederek sitemde olan sorunu çözdüler ve 3 gün sonrada Play store‘da Kibirli Kirpi uygulamamız yayına girdi.

Tüm süreç bu kadar zahmetsiz ve ücretsiz oluyor. Her dakika Whatsapp üzerinde görüşme yapabiliyor, sorunlarımı ve ya sorularımı rahatlıkla sorabiliyorum sizce de bu çok şahane bir şey değil mi?

Şimdi Asıl Meseleye Gelelim Uygulamanızı Nasıl Yapacaksınız?

Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

  1. mobiroller.com/tr/ adresine giriyorsunuz
  2. Sağ üstte Hemen Başlaya tıklıyor, Kayıt oluyorsunuz.

Tüm işlemler bu kadar 🙂 Gerisi hayal gücünüze kalmış bir şey. Söylemiştim Kolay, Dil bilgisi bilmenize gerek yok ve ücretsiz.

Uygulamamızı denemek isterseniz Tıklayın

Mobiroller’e ait video izlemek isterseniz belki

4.67/5 (3)

Lütfen yazıyı değerlendirin.

%100 Çalışan Güncel Torrent Trackerleri

189
tracker

Son Güncelleme 03 OCAK 2018
Güncelleme Notu: CALL OF DUTY: WWII
 için uygun trackerler eklendi.

Arkadaşlar lütfen aradığınız trackerları önce yazıya sonrada yorumlara bakınız eğer ki yoksa lütfen yorumla bize bildiriniz en kısa sürede yaptığınız yorumun altına trackerları paylaşacağız.

Torrent uygulamasından bir şeyler indirmeye çalıştığınızda mevcut İnternet hızınız dan yavaş indirme yapar bunun nedeni ise bir sunucudan bir çok kişi indirme yaptığından sunucu geç yanıt verir buda dosyanın yavaş inmesine neden olur.

Neyse ki Trackerlar (izleyiciler) var.

Torrent Tracker Ekleme

1- Aşağıda vereceğim grimsi kutudaki adresleri kopyalayın.
2-İndirdiğiniz Torrent’e sağ tıklayın. Resime bakın.
torrent-tracker-ekleme-1

3-Daha sonra özellikleri tıklayın ve bir boşluk bırakarak yani Enter ile bir aşağıya inerek aşağıdaki adresleri yapıştırın. Resime bakın

torrent-tracker-ekleme-2

Tracker Listesi – OCAK Ayına Özel Güncellendi

.txt dosyası olarak indirmek isterseniz burayı tıklayınudp://tracker.internetwarriors.net:1337/announce

udp://p4p.arenabg.com:1337/announce

udp://tracker.tiny-vps.com:6969/announce

udp://tracker.zer0day.to:1337/announce

udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce

udp://public.popcorn-tracker.org:6969/announce

udp://tracker.pirateparty.gr:6969/announce

udp://p4p.arenabg.ch:1337/announce

udp://eddie4.nl:6969/announce

udp://zephir.monocul.us:6969/announce

udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce

udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

udp://shadowshq.yi.org:6969/announce

udp://tracker.internetwarriors.net:1337

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=9e5b3f0b4b67ddc6e07aec575f1b3154

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=95b29926c5b7adab4a133cfc490ed0aa

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=8a3d02a7ac3f36a1be8046cbb192b6f8

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=270403f6313697d4e339c1070b4fb9a4

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=c938756fcf89d57ebab5a67230ae3f0e

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=01d87e8f738a620308cbc8622f5b6664

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=022da41a25b895952fdf2ffd854e4571

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=059d7fdc51dd6246bfb23eb12a73ba72

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=076ebd90fb9b2b6b7ab2115b0164d057

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=107bfc6e8fb20e9652f8b9e451c34561

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=1155d74eabed15192f02867afeb7a313

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=12862d929b555b6b0d26169831bed106

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=129d5d894f6ba53cf357fa2fb2bdd6c8

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=a0966e6440509327c5cd964506082d34

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=aa5bf0f539bbb1a7396777187cb33ed2

http://bt.poletracker.org:2710/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/scrape

udp://open.demonii.com:1337

http://bt.careland.com.cn:6969/announce

udp://open.demonii.com:1337/announce

udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

http://tracker.publichash.org:6969/announce

udp://9.rarbg.me:2710/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80

udp://11.rarbg.me:80/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce

udp://tracker.yify-torrents.com:80/announce

udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

udp://11.rarbg.me:80/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce

udp://11.rarbg.me:80/announce

udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

udp://11.rarbg.me:80/announce

udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce

udp://11.rarbg.com/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce

udp://tracker.istole.it:80/announce

udp://tracker.publicbt.com:80/announce

udp://tracker.ccc.de:80/announce

udp://fr33dom.h33t.com:3310/announce

udp://tracker.yify-torrents.com:80/announce

udp://tracker.prq.to/announce

http://tracker.yify-torrents.com/announce

http://www.h33t.com:3310/announce

http://exodus.desync.com/announce

http://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

http://tracker.blazing.de/announce

http://9.rarbg.com:2710/announce

http://divxhunt.me/announce.php

http://p2pdl.com:2710/announce

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=036bceb6f5dedc3d61189ae48510ecff

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=ac93701df18e8dc8a992462d85ada259

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=63560d9d3fe69dd77934c21d90733d5b

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=a332910d7f44061cb45dd18262e4f5eb

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=293825162fb40c96aebe5cf71ade3619

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=06f030e7c7018bdde7395875c1e35d12

http://tracker.zamunda.net/announce.php?passkey=a332910d7f44061cb45dd18262e4f5eb

http://p2p.arenabg.ch:2710/5ddc983a069404ea7486f76c3bc79a7a/announce

http://p2p.arenabg.com:2710/5ddc983a069404ea7486f76c3bc79a7a/announce

http://thetorrents.net:2710/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce

http://bt.poletracker.org:2710/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/scrape

udp://open.demonii.com:1337

http://bt.careland.com.cn:6969/announce

udp://open.demonii.com:1337/announce

udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

http://tracker.publichash.org:6969/announce

udp://9.rarbg.me:2710/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80

udp://open.demonii.com:1337/announce

udp://tracker.istole.it:80/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce

udp://tracker.publicbt.com:80/announce

http://thetorrents.net:2710/announce

http://121.14.98.151:9090/announce

http://94.228.192.98/announce

http://announce.opensharing.org:2710/announce

http://announce.torrentsmd.com:6969/announce

http://announce.torrentsmd.com:8080/announce

http://beta.mytracker.me:6969/announce

http://bigfoot1942.sektori.org:6969/announce

http://bigtorrent.org:2710/announce

http://bittorrenttracker.novicorp.com/announce.php

http://bt.careland.com.cn:6969/announce

http://bt.poletracker.org:2710/announce

http://exodus.desync.com/announce

http://exodus.desync.com:6969/announce

udp://tracker.ccc.de:80/announce

http://fr33dom.h33t.com:3310/announce

http://fr33domtracker.h33t.com:3310/announce

http://i.bandito.org/announce

http://ipv4.tracker.harry.lu/announce

http://torrent.youceff.com:6969/announce

http://tracker.novalayer.org:6969/announce

http://tracker.publichash.org:6969/announce

http://tracker.torrentbay.to:6969/announce

http://tracker.torrentparty.com:2202/announce

http://tracker.yify-torrents.com:80/announce

http://webtorrents.com:2710/announce

http://www.h33t.com:3310/announce

udp://10.rarbg.me:80/announce

udp://11.rarbg.me:80/announce

udp://12.rarbg.me:80/announce

udp://9.rarbg.com:2710/announce

udp://bt.rghost.net:80/announce

udp://fr33domtracker.h33t.com:3310/announce

udp://ipv4.tracker.harry.lu:80/announce

udp://t1.pow7.com:80/announce

udp://tpb.tracker.prq.to:80/announce

udp://tracker.beeimg.com:6969/announce

udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

udp://tracker.ilibr.org:80/announce

udp://tracker.jamendo.com:80/announce

udp://tracker.prq.to:80/announce

udp://tv.tracker.prq.to:80/announce

Çalışmayan olursa yorum yapın 1 saat içinde güncellenir.

NOT: İndirdiğiniz torrentin adını yazarsanız eğer yoruma size o torrentte özel tracker gönderebiliriz. Yani indirdiğiniz bir oyun torrenti ise eğer her trackkerde olmayabilir yorumda adını belirtmeyi unutmayın.

4.57/5 (35)

Lütfen yazıyı değerlendirin.

Popüler Yazılar

Son Yazılanlar