Teknoloji

Microsoft Ciddi Bir Defender Hatasını Düzeltti

Windows Defender de büyük açık!

Teorik olarak bir saldırgan (Hacker) size gönderdiği e-postayı siz açmasanızda bilgisayarınızı ele geçirebilir.

Hafta sonu, Google Project Zero araştırmacılar Tavis Ormandy ve Natalie Silvanovich tweet atarak şunları söyledi.

öntanımlı bir kuruluma karşı işe yarayabilir ve kendisini hedef almış bir makinede çoğaltabilen ve daha sonra otomatik olarak diğer bilgisayarlara yayabilen “solucan” haline gelebilir. Artık sorunun ne olduğunu daha çok biliyoruz, çünkü Microsoft Güvenlik Yanıt Merkezi ve Windows Defender geliştiricileri sadece iki gün içinde Windows 7, 8.1, RT ve 10 için Windows Update vasıtasıyla hazırbulunan bir düzeltme hazırlamışlardı (buna göre Microsoft’a, Kontrol Akış Koruması güvenlik özelliği 8.1 ve 10’daki bu saldırı riskini düşürür)

Bir rastlantı sonucu keşfedilen açık söyle oluyor. Bir e-posta geliyor anti defender etkisiz hale geliyor daha sonra ise solucan bilgisayara indiriliyor otomatik olarak çalıştırıyor kendisini ilk hedefteki bilgisayara kuruluyor ardından ağ üzerinde bulunan tüm bilgisayarlarada bulaşıyor.

Bu hafta güncelleme ile 8,8.1 ve 10 sürümlerine güncelleme gelecek kesinlikle yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Etiketler

Mustafa Işık

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna devam edebilmemiz için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir
Close
Close