Kişisel Blog Nedir? Neden Kişisel Blog?

Kişisel Blog

Kişisel blog diğer bloglara göre daha özgür bir blog tipidir. Çoğunlukla adını yazan kişinin isminden alan, bazen de rastgele kelimelerden oluşan bir çeşit içerik paylaşım yeridir.

Kişisel blog yazan kişi serbestçe düşüncelerini yazar. Yani çoğunlukla yazıları nesnel değil, özneldir. Kişisel blog yazarı bloğunda tecrübelerini okuyucularıyla, takipçileriyle paylaşır.

Neden Kişisel Blog?

Kişisel blog öncelikle yazma becerisini geliştiriyor. (Her tür sitede geçerli aslında)

Duygularını, tecrübelerini, düşüncelerini okuyucularıyla özgürce paylaşabiliyor.

Herhangi bir kurala uymak zorunda değil. Yani bir şeye bağlı değildir.

Kişisel blogun olduğunda sıradan okuyucuların, takipçilerin (Google’dan ilgisini çektiği için gelen) yanı sıra diğer kişisel blog yazarları da seni takip ediyor, blogunu inceliyor. Dolayısıyla haliyle hatırı sayılır bir çevren, kitlen oluyor.

kişisel blog

Ben bu mecraya neden atıldım? Aslında ben çoğunlukla nesnel konularda yazan biriydim. Hatta site açmaya karar verdiğimde kişisel blogun anlamını dahi tam olarak bilmiyordum. Sanırım güzel bir isim bulamadığımdan kendi ismimin olduğu bir alan adı aldım. Aslında kendi düşüncelerim hakkında yazı yazan biri değildim fakat madem kişisel bloğum var ben de her konuda düşüncelerimi ne olursa olsun paylaşayım dedim. Hem bilgiler verip, hemde o bilgilerle ilgili fikirlerimi yazmaya karar verdim. Yazı yazarken diğer blogları da takibe aldım. Blog okuma alışkanlığı edindim. En önemlisi tecrübe kazanıyorum.

Düşüncelerini Paylaş