Web Araçları

Kişisel Blog Nedir? Neden Kişisel Blog?

Kişisel Blog

Kişisel blog diğer bloglara göre daha özgür bir blog tipidir. Çoğunlukla adını yazan kişinin isminden alan, bazen de rastgele kelimelerden oluşan bir çeşit içerik paylaşım yeridir.

Kişisel blog yazan kişi serbestçe düşüncelerini yazar. Yani çoğunlukla yazıları nesnel değil, özneldir. Kişisel blog yazarı bloğunda tecrübelerini okuyucularıyla, takipçileriyle paylaşır.

# Neden Kişisel Blog?

Kişisel blog öncelikle yazma becerisini geliştiriyor. (Her tür sitede geçerli aslında)

Duygularını, tecrübelerini, düşüncelerini okuyucularıyla özgürce paylaşabiliyor.

Herhangi bir kurala uymak zorunda değil. Yani bir şeye bağlı değildir.

Kişisel bloğun olduğunda sıradan okuyucuların, takipçilerin (Google’dan ilgisini çektiği için gelen) yanı sıra diğer kişisel blog yazarları da seni takip ediyor, bloğunu inceliyor. Dolayısıyla haliyle hatrı sayılır bir çevren, kitlen oluyor.

kişisel blog

Ben bu mecraya neden atıldım? Aslında ben çoğunlukla nesnel konularda yazan biriydim. Hatta site açmaya karar verdiğimde kişisel blogun anlamını dahi tam olarak bilmiyordum. Sanırım güzel bir isim bulamadığımdan kendi ismimin olduğu bir alan adı aldım. Aslında kendi düşüncelerim hakkında yazı yazan biri değildim fakat madem kişisel bloğum var ben de her konuda düşüncelerimi ne olursa olsun paylaşayım dedim. Hem bilgiler verip, hemde o bilgilerle ilgili fikirlerimi yazmaya karar verdim. Yazı yazarken diğer blogları da takibe aldım. Blog okuma alışkanlığı edindim. En önemlisi tecrübe kazanıyorum.

Şuradan da güncel bir blog nasıl olmalı onu okuyabilirsiniz.

Alakalı
Daha fazla yükle

Mustafa Işık

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna profesyonel anlamda devam edebilmemiz için reklam kazancına ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

Konu ile alakalı yazılar

2 Düşünce paylaşılmış

  1. Gayet yararlı bir konu makaleleriniz için teşekkürler. Başarılarınızın devamını dilerim. Faydalı bilgiler bulunabilen nadir bloglardan.

  2. Kişisel Blog hakkınd okuğum bilgilendirici güzel sitelerden bitanesi. Teşekkürler

Düşünceni yaz gelsin

Şiddet ile tavsiye ediyoruz

Close
Close
Close
%d blogcu bunu beğendi: