Teknoloji
Trend

İphone’larda Mavi Ekranının %100 Çözümü

Güncelleme: 07.10.2017 / 19:17
Güncelleme Notu; Makalenin ön izleme resmi değiştirilmiştir.

Merhaba arkadaşlar bugün size başıma gelen kısa bir sorunu ve çözümü anlatmak istiyorum faydası olacağını düşünüyorum. İphone Mavi ekran hatası güncelleme sonrası kırmızı ve mor ekran olduğuda görünmüştür neden oluşuyor bunu bugün çözelim.

Mavi Ekran hatası neden yapar?

Bu sorun ilk başta İphone 5’lerde ve 5s’lerde görülüyordu şimdi İphone 6 ve İphone 6 Plus ve İphone 7’lerde de görülüyor. İlk göründüğü telefon İphone 5s ve İOS 8 sürümlerinde. Apple’a uzun bir süre boyunca bu sorunla ilgili binlerce hatta on binlerce mail gitmişti.

İphone Mavi Ekran Hatası için Apple ne diyor?

Apple iphone mavi ekran için bir açıklama yapmadı ama yazılımsal sıkıntı olduğu belli. Burada bu sorunu bileceğiz ve çözümünü tek tek bulacağız.

Lütfen okumaya devam edin sorununuzu çözeceğim.

İphone Mavi Ekran Çözümleri

1– Telefonunuzu tamirciye verdiniz mi?
Eğer cevapınız evet ise sorun bundan kaynaklanıyordur Nasıl mı? İşlemcinin üstünde bir koruyucu metal var bu 4 vida ile tutturuluyor 3 vidanin boyutu aynı yalnız sağ alt vida kısa eğer tamirci arkadaş sağ alt tarafa uzun vida tutturmuşsa buda işlemciyi kasıyor mavi ekran bundan verir. İyi bir İphone servisine cihazınızı gösterin. Eğer tamir görmedi ise cihaz okumaya devam edin.

2– İOS sürümünüzü güncelleyin. İOS sürümünüz tam yüklenmemiş olabilir eksik dosya ile sürüm yükseltmesi yapılmış olabilir. Mevcut sürümünüzü güncelleyin. Eğer son sürümse okumaya devam edin.

3-Telefonunuzun backup alın (yedek alın) sonra telefonunuzu kapatın. HOME+POWER tuşuna basılı tutarak açın (7-8 saniye) sonra elinizi powerdan çekin (not:HOME tuşundan çekmeyin.) cihaz DFU Modda açılacaktır. Cihazınızı bilgisayara bağlayın itunes programını açın daha sonra geri yükleme ile cihazınızı restore yapın veya sıfırdan kurun.

4– Cihazınız jailbreaklımı? Cevapınız evet ise Jailbreak’ı kaldırın 3.sırayı tekrarlayın ve tekrar jailbreak yapın.

5– Son ve etkili yöntem: Cihazınızı kapatın ve açın elmadan sonra mavi ekran veriyorsa tekrar kapatıp açın ve tekrar ve tekrar 5.ci denemede sorunsuz açılacaktır. App Storeden program oyun vb indirin. Bir kaç arama yapın mesaj atın ayarları değiştirin kısaca bir çok işlem yapın. Cihazınız düzelecektir. Eğer tüm bunlara rağmen 2 alternatif sunabilirim

Alternatifler Çözümler.
Apple Support (destek) birimi ile iletişime geçin. İletişime geçmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Arkadaşlar sizde farklı bir şekilde sorununuzu çözdü iseniz yorum kısmından bize ulaşarak halen sorunu çözemeyen arkadaşları da bilgilendirelim.Bu yazıyı değerlendir

+1-23 Değerlendirme
Etiketler
Daha fazla göster

Mustafa

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna profesyonel anlamda devam edebilmemiz için reklam kazancına ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

İlgili Makaleler

Close