Teknoloji

İphone Güncellemeden Sonra Etkinleştirme Hatası

İPhone 4, iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 7  ios7 ve sonrası 10.1.2 çıktıktan sonra güncelleme yapan cihazlar bunların çoğu yurtdışı cihazları için çok büyük sıkıntıların biri olan sim lock hatasından bahsetmek istiyoruz.

Nedir bu simlock?

İphone Etkinleştirme Hatası sim locktan kaynaklanıyor olabilir.

Simlock yurt dışından şebeke firmaları tarafından dağıtılan veya alınan telefonlara denir.
Yurtdışı sim operatörlerinden kontratlı aldıkları telefonu Türkiye‘ye getiren güzel yurt insanlarımız burada Vodefone, Avea ( Türk Telekom ) veya Turkcell gibi operatörlerde kullanıyor gerek pasaportla açtırıp gerek gevey ile açtırıp kullanıyorlar.

Eğer güncelleme sonrasında şu yolu izliyorsanız.

Böyle hata çıkıyorsa boşuna uğraşmayın isterseniz Shsl dedikleri bir kayıt varmış o var ise versiyon düşürüp kullanabiliyorsunuz. Eğer yok ise ne gevey nede başka birşey açamıyor.

Tek çözüm yolu kilitleyen operatör firmasına belli bir ücret vererek sonsuza kadar kullanabiliyorsunuz. Yukarıdaki gördügünüz 32 GB iphone 4 siyah ve İngiltere’nin en pahalı operatör’u olan T-mobile orange‘ye bağlı açtırma ücreti 380 ile 400 arası.

Etiketler
Daha fazla göster

Mustafa

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna profesyonel anlamda devam edebilmemiz için reklam kazancına ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.
Close