iPhone Güncellemeden Sonra Etkinleştirme Hatası

İPhone 4, iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 7  ve İphone 8 Plus ve sonrası 10.1.2 çıktıktan sonra güncelleme yapan cihazlar bunların çoğu yurt dışı cihazları için çok büyük sıkıntıların biri olan sim lock hatasından bahsetmek istiyoruz.

Nedir bu simlock?

İphone Etkinleştirme Hatası genellikle Sim kilitlenmesinden kaynaklanıyor olabilir.

Simlock yurt dışından şebeke firmaları tarafından dağıtılan veya kontrat ile alınan iPhone telefonlara denir.
Yurt dışı sim operatörlerinden kontratlı aldıkları telefonu Türkiye‘ye getiren güzel yurdumun gürbetçi insanlarımız burada Vodefone, Avea ( Türk Telekom ) veya Turkcell gibi operatörlerde kullanıyor gerek pasaportla açtırıp gerek gevey ile açtırıp kullanıyorlar. Lakin yine gün sonunda bu telefonlar yurtdışı operatorler tarafından kilitleniyor. Çünkü adamın kontratında sadece onun sim kartını kullanacağın yazıyor. Telefonun içindeki ufak bir çipe operatör firması benzersiz bir kod yazıyor ve farklı bir sim girince hop telefon güncellemeden sonra açılmıyor.

Eğer güncelleme sonrasında şu yolu izliyorsanız.

Böyle hata çıkıyorsa boşuna uğraşmayın isterseniz Shsl dedikleri bir kayıt varmış o var ise versiyon düşürüp kullanabiliyorsunuz. Eğer yok ise ne gevey (Belki son çıkan sim kart geveyleri iş yapabilir) nede başka bir şey açamıyor.

Tek çözüm yolu kilitleyen operatör firmasına belli bir ücret vererek sonsuza kadar kullanabiliyorsunuz. Yukarıdaki gördügünüz 32 GB iphone 4 siyah ve İngiltere’nin en pahalı operatör’u olan T-mobile orange‘ye bağlı açtırma ücreti 380 ile 400 Türk lirası arası.

(Toplam okuma 2 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir