Nasıl Yapılır

iPhone Güncellemeden Sonra Etkinleştirme Hatası

İPhone 4, iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 7  ios7 ve sonrası 10.1.2 çıktıktan sonra güncelleme yapan cihazlar bunların çoğu yurtdışı cihazları için çok büyük sıkıntıların biri olan sim lock hatasından bahsetmek istiyoruz.

Nedir bu simlock?

İphone Etkinleştirme Hatası sim locktan kaynaklanıyor olabilir.

Simlock yurt dışından şebeke firmaları tarafından dağıtılan veya alınan telefonlara denir.
Yurtdışı sim operatörlerinden kontratlı aldıkları telefonu Türkiye‘ye getiren güzel yurt insanlarımız burada Vodefone, Avea ( Türk Telekom ) veya Turkcell gibi operatörlerde kullanıyor gerek pasaportla açtırıp gerek gevey ile açtırıp kullanıyorlar.

Eğer güncelleme sonrasında şu yolu izliyorsanız.

Böyle hata çıkıyorsa boşuna uğraşmayın isterseniz Shsl dedikleri bir kayıt varmış o var ise versiyon düşürüp kullanabiliyorsunuz. Eğer yok ise ne gevey nede başka birşey açamıyor.

Tek çözüm yolu kilitleyen operatör firmasına belli bir ücret vererek sonsuza kadar kullanabiliyorsunuz. Yukarıdaki gördügünüz 32 GB iphone 4 siyah ve İngiltere’nin en pahalı operatör’u olan T-mobile orange‘ye bağlı açtırma ücreti 380 ile 400 arası.

İlgili Haber  İphone'larda Mavi Ekranının %100 Çözümü
Etiketler
Okumaya Değer

Mustafa Işık

"1993 yılında Gaziantep'de doğdu, İlkokulu Şehit Nafi Kıvanç İlkokulu'nda, Ortaokulu Şehit Nafi Kıvanç Okulu'nda, Liseyi Orhan Sevinç ve Mehmet Rüştü Üzel End. Mes. Lisesi'nde okudu. İleri derece bilgisayar kullanma becerisi vardır. Elektronik ve teknoloji aşığı ve araştırmacısıdır."

Bir Cevap Yazın