Hello World,

ayder-yaylasi

Ben Mustafa IŞIK,
1993 yılında Güneydoğunun Paris’i olarak Gazi ünvana nail Gaziantep’de dünyaya geldim. İlkokulu Galip Deniz İlköğretim okulunda ardından Şehit Nafi Kıvanç ilkokulunda tamamladım. Çok çalkantı bir eğitim hayatı oldu benim için diyebilirim. Lise eğitimi Orhan sevinç lisesinde ardından ise Mehmet Rüştü Üzel End. Tek. Lisesinde Elektrik / Elektronik bölüm ile bitirdim. Okul hayatımı zirvede bırakma kararını hiç zorlanmadan aldım diyebilirim. Bu zamana kadar o kadar gereksiz bilgi edindim ki bildiğimi de unuttum diyebilirim. Tabi eğitim hayatımı hiç bir zaman bırakmadım, okumak daha fazla okumak ve hiç bıkmadan okumak için her geçen gün çalıştım. Kariyer hayatımın uzun zaman önce başlamıştı bile Baba mesleği olan Mahallenin en karizmatik kasapcısı olabilirdim, ama ben Bilişim sektörüne kalifiye eleman lazım olacaktır diye bu alana yöneldim.

İlk başlarda donanım üzerine başlayan kariyerim ilerleyen günlerde tasarım, sunucu ve network üzerine şekillendi. Google soru cevap yazarken #SEO geleceğin mesleği olabilir diye düşünmüşüm ki her şeyi bir kenara bırakıp kendimi tamamen araştırma, geliştirme ve uygulama bölümüne adadım. Şuan yurt dışı hizmet veren #İstanbul lokasyonlu bir Sağlık şirketinin SEO & UX alanında takım liderliği yapmaktayım.

İnsanIar seninIe konuşmayı bıraktığında, arkandan konuşmaya başIarIar.
-PabIo Neruda

****

Youtube üzerinden çok fazla video ve müzik dinlerim, yeni içerikleri takip eder yeni yapacağım proje için bir şeyler çıkartmaya çalışırım. ( Burada içerik kopyala değil, yapılıp yapılmayan içerikleri gün yüzüne çıkartmaktır demek istediğim)

****

Çok doğal bir kişiliğim bulunmaktadır hemen hemen her ortama ayak uydurabilirim, ama kesinlikle karakterimden taviz vermem. Şekilden şekile giren tiplerden değilimdir.

****

Rap müziği severek genellikle dinler, bazen 2 rap arasına bir türkü sığdırmışlığımda vardır.

****

Tüm kitaplar kutsaldır! Bu yüzden iyi veya kötü olarak okumam, okumak istediğim için okurum. Merak eder kendimce kitabın özetini çıkartır, lazım olan tarafını alırım. Böylelikle her olaydan ders çıkartma yeteneğimi geliştiririm. Belkide tek yeteneğim budur.

****

Hayalimde Silikon vadisinde bir gezintiye çıkmak ve mümkünse orada yaşamak istiyorum ♥ Bilişimi, Teknolojiyi sevdiğimi söylemiştim hı hı tamda burada zaten teknoloji, orası benim için mabet.

Benimle yazışmak iletişime geçmek veya bir çay ısmarlamak veya bana iş yaptırmak istersen burayı tıklayabilir veya [email protected] ‘a mail atabilirsin.