Güven inanç gibidir! Ya vardır ya yoktur.

Merhaba sevgili melankolik dostlarım;

Satırlarıma başlamadan önce ben aşkı bir yemeğe benzetiyorum ne alaka birader diye bilirsiniz biraz sabır edebilirsek eğer birbirimize ne demek isteyeceğimi gayet net anlayabilirsin.  Konudan konuya atlayalım mı? geçelim mi? biraz konunun en hakiki merkezine.

İlk insan 6 milyon yaşında ve daha kaç 6 milyon daha yaşayacak bilmiyorum. Ama ilk var oluş bir çok din kitaplarında yazar daima eşli bir yaşam sürmüştür insan ve genlerimizde sahiplenme, arzulama duygusu vardır.

İlk İnsan
İlk Varoluş

İnsan mağaradan > gökdelene mükemmel bir evrim geçirmiştir. 1961 yılında uzaya ilk insanlı roket gönderildi. Uzay daima genişlediğini bilmeyenimiz yoktur. Büyük Patlama’nın meydana geldiği andan 380.000 yıl kadar sonra ilk atomlar birleşti ve yavaş yavaş varoluşlar oluşmaya başladı. Teorik olarak hepimiz bir yıldız tozuyuz ve gözlemlenebilir evrenin %5e kadar biliyoruz.

Yaratıcı tamda bu noktada karşımıza çıkıyor.  Mükemmel ve kusursuz bir şekilde Güneş sisteminde dizili olan gezegenler arasında yaşanabilir bir gezegende hayat buluyoruz. Bir canlının gereksinimi karşılayacak tüm imkanların bulunduğu bir gezegen. Güven tamda bu noktada başlamaktadır ya vardır ya yoktur.

Gezeğene ayak bastığımızda bakteri, atom, balık, toprak adını ne olarak koymamız gerektiği zihnimiz ile vicdanımız arasındadır. Ama var oluşlarda daima bir eş ihtiyacı vardır. Saltanatlar kurulur, yıkılır medeniyetler kurulur, yıkılır yıl 2018 gelindiğinde güven duygusu insanlardan alınmıştır geçmişte yaşanılan olumsuzluklar insanı inançsızlığa, güvensizliğe sürüklemektedir.

Bir birliktelik de aranan ilk kriter güvendir, güven zaman içerisinde kazanılmaz bunu tüm kalbimle söylüyorum ki güven asla zaman içerisinde kazanılmaz. Çünkü bir insan sizi aldatırsa onun sadakat güvenine asla inanılmaz. Bir insan sizi parasal olarak kandırır ve ya zarara uğratırsa ona parasal olarak güvenemezsiniz. Yani güven birden olur test etmedikçe de güvenilip güvenilmeyeceği bilemezsin burada büyük bir paradoks vardır.

İnsan ilişkilerinde; yemek = İnsan formülü kullanılması gerektiğini düşünüyorum şimdi aşk boğazdan geçer diyecek halim yok. Dinle!
Aşk, sevgi, hoşlantı hemen hemen aynı şeylerdir bilimsel olarak açıklandığı gibi

Onu görürsünüz… Gözlerine baktığınızda, kokusunu duyduğunuzda, tenine dokunduğunuzda içiniz içinize sığmaz. Kalp atışlarınız hızlanır, yüzünüz pembeleşir, göğüs kafesiniz üzerinde bir yumru hissedersiniz, karnınızın burulduğunu, içerisinde “kelebeklerin uçuştuğunu” hissedersiniz. Eğer etki yeterince güçlüyse dizleriniz zayıflar ve ağırlığınızı taşıyamamaya başlar.

Sadece bu kadar değil! Terlersiniz, gözbebekleriniz büyür. Koltukaltlarınızdan ve cinsel organından etrafa, ter kokunuz ile karışacak şekilde düşük miktarda koku hormonları (feromonlar) saçmaya başlarsınız. Bunların miktarı, etkilendiğiniz kişinin çevresinde kalmayı sürdürdüğünüz müddetçe gidere artar. Bu sırada iştahınız kapanır ve mideniz ile bağırsaklarınız daha yavaş çalışmaya başlar, ağzınız kurur. Çünkü vücut hayatta kalmaya yönelik fonksiyonlardan, üremeye (sekse) yönelik fonksiyonlara yönelir. Erkekseniz penisiniz sertleşir, dişiyseniz vajinanız ıslanır ve kabarır. Beyninizin aktivitesi artar, vücut, var olma amacını gerçekleştirmek üzere hazır hale getirilir.

Bir ilişkide yemek hazırlar gibi; içine sevginizi sadakatinizi, güzel anıları, vb koyduğunuz zaman lezzetli bir hal almaktadır. Demem o ki sevin, sevdirin hayat bir günlük oda bugün. Kimseyi üzmeyin ve herkese güvenin çünkü 7 milyar insan 7 milyar farklı düşüncedir. Her düşünce kutsaldır, bu dünyadan başka bir yaşam yok ve bunun farkında olarak yaşayın.

 

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir