Oyun İncelemeleri

Google Play Store Açılmıyor Hatası Nasıl Çözülür? (Çözüm)

Android işletim sistemi kullanan her akıllı telefonda, açılışla birlikte gelen ve dünya üzerinden milyarlarca uygulamaya erişim kapınız olan Google Play Store, beklenmedik zamanlarda arıza çıkarabiliyor. Siz de ‘’Google Play Store açılmıyor’’ hatasını alıyorsanız, işte bu hatanın çözümü.

Google Play Store açılmıyor hatası genellikle cihaz ya da uygulamanın hafızasının dolduğu durumlarda ortaya çıkmaktadır. Yani sorunun giderilmesi için cihaz ve uygulama hafızasını temizlemeniz gerekiyor. Daha detaylı ve telefonun yazılımı ile ilgili sorunlardan da Google Play Store’nin açılmama durumu ile karşılaşılabilir. Ancak sorunu aldıktan sonra ilk önce aşağıdaki yöntemi denemenizi öneriyoruz.

playstore-hatasi
Google Play Store

İlk önce cihazın ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriyoruz. Bunun ardından ‘’Tüm Uygulamalar’’ yazan yere giriyoruz ve Google Play Hizmetleri’ni listeden buluyoruz. Uygulama ayarlarına girdikten sonra karşımıza çıkan bölümden ‘’Önbelleği Temizle’’ seçeneğine tıklıyoruz. Birkaç saniye sonra, işlemin tamamlandığını uygulama hafızası düştüğünde anlayabilirsiniz.

Ardından ikinci olarak ise cihazın tekrar ‘’Ayarlar’’ bölümüne girmeniz gerekiyor. Bu sefer ‘’Tüm Uygulamalar’’ kısmından Google Play Store yazan uygulamayı listeden buluyoruz ve uygulama ayarlarını açıyoruz. Karşımıza gelen bölümden ‘’Önbelleği Temizle’’ seçeneğine tıklıyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra ‘’Durdurmaya Zorla’’ yazan kısma tıklıyoruz ve Google Play Store uygulamasını zorla da olsa kapatıyoruz.

Ardından cihazda başka hiçbir şey yapmadan cihazı yeniden başlatıyoruz. Cihaz tekrar açıldıktan sonra uygulama büyük bir ihtimalle sorunsuz şekilde çalışacaktır.

Etiketler
Okumaya Değer

Mustafa Işık

"1993 yılında Gaziantep'de doğdu, İlkokulu Şehit Nafi Kıvanç İlkokulu'nda, Ortaokulu Şehit Nafi Kıvanç Okulu'nda, Liseyi Orhan Sevinç ve Mehmet Rüştü Üzel End. Mes. Lisesi'nde okudu. İleri derece bilgisayar kullanma becerisi vardır. Elektronik ve teknoloji aşığı ve araştırmacısıdır."

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün