General Mobile TWRP Kurulumu

Merhaba arkadaşlar General Mobile GM 5 Plus Twrp kurulumu  makalemize hoş geldiniz. Anlatım ve görseller tamamen bana aittir. Lütfen paylaşım yaparken link veriniz sevinirim, aksi halde cihazınızda oluşabilecek hatalardan tarafımdan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Uyarı Eğer daha önce bir cihaz rootlamadı iseniz bu konuda amatör veya tamamen yabancı iseniz ilk önce araştırmanızı yaparak bir bilgi sahip olun. Aksi halde cihazınızda sorunlar yaşayabilirsiniz!
Yazı güncellemesi Bu işlemi yapmadan önce telefonunuzdan hafıza kartınızı çıkartın. Yanlışlıkla biçimlendirebilirsiniz.

General Mobile TWRP Yükleme İşlemi

Root ve Custom rom yüklemek için gereken ilk yazılım TWRP dir. Twrp bir nevi Custom recoverydir. Cihazda bulunan recovery fonksiyonsuz olduğundan pek bir işlem yapamazsınız. Root dosyasını veya custom romunuzu twrp sayesinde telefona flaşlanır.

Twrp kurulumuna geçmeden önce Adb ve Minimal Driver bilgisayarınıza indirin ve kurun Y/N seçenekleri olacak hepsine Y yazarak kurun. Buradan Twrpyi indirin ve
Twrp .img uzantılı bir dosyadır. Masaüstünüz den bir tane klasör açın adı fark etmez bu indirdiğiniz Twrp dosyasını bu klasöre atın. Ardından shift tuşuna basılı tutarak mausenizden sağ tuşa basın “komut penceresini bu klasörde aç” tıklayın. Şimdi telefonu kapatın. Ses kısma tuşuna basılı tutarak  açma tuşuna basın telefonda General Mobile yazını gördükten sonra parmağınız ses kısma tuşuna basılı duracak diğer parmağınızı power tuşundan çekin karşınıza fastboot açılacak burada hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Tekrar bilgisayara geçin az önce açtığınız komut penceresine aşağıdakilerini yazın veya kopyalayın. Komut penceresine sağ tık yaparak yapıştır yapabilirsiniz.

fastboot flash recovery TWRP_3.1.0.0_shamrock-GM5Plus.MacTavish.img

Fast boot yüklemesi tamamlandığında ses tuşları ile ileri geri yapabilirsiniz telefonda menüyü ses açma tuşuna basarak tek tek recovery menüsünü seçerek güç tuşuna basın TWRP açılacak. Tebrikler tüm işlemleri doğru yapmışsanız eğer General Mobile twrp açılmış olacak.

Not: TWRP işlemi yaptığınızda telefon hafızanız 0 MB görünür. Bu yüzden wipe ile sıfırlama yapabilirsiniz. Twrp açılışta sizden şifre isterse şifre yazmanıza gerek yok aşağıdaki oku kaydırıp giriş yapabilirsiniz.

Güncelleme notu: Twrp indirme linki kırılmıştı tekrar yeni bir indirme linki oluşturduk.  23.07.2017

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir