General Mobile GM5 Plus Özellikleri – İnceleme

General Mobile GM5 İnceleme

Merhaba arkadaşlar: General Mobile amiral gemisi olarak karşımıza çıkan GM 5 Plus uzun zamandır incelemesini yaptık ve bir kaç olumlu, olumsuz düşüncelerimizi sizinle paylaşacağız.

GM 5 PLUS İnceleme

General Mobile 5 Plus Teknik Özellikleri

4.5G uyumlu olan telefonumuz, 8 çekirdek işlemciye sahip (Android telefonlara nazaran çok hızlı) 5.5 inç ekrana sahip (1080 x 1920 px) ekran kavisli olup ıps ekran renkler çok canlı hafif suya ve darbeye karşı dayanıklı. Kaç kez elimizden düşürdük yanlışlıkla ☺️ ön ve arka kamerası 13 MP selfie çılgınları için üretilmiş bu telefon bence. Ön ve arka kameralarında flash var karanlıkta çok güzel selfieler çekebiliyorsunuz.  3 GB Ram var telefonda bir çok uygulamada hemen hemen her uygulamada donma olmuyor testlerimizde en çok buna dikkat ettik. 32 GB dahili hafızası var yeterince veriyi depolaya bilirsiniz. İsterseniz 128 Gb harici sdcard ile bekleyebilirsiniz. Pil gücü 3100 mAh doya doya sarj problemi çekmeden telefonu prizden uzak kullanabilirsiniz.  Tüm bunlar teknik özellikleri idi şimdi Kibirli Kirpi olarak bizim kendi düşüncemizi aktaralım sizlere.

+ Artıları Neler? 

  1. Telefon dizayn bakımından çok şık ince ve hafif.
  2. Telefon android one yani güncellemeleri beklemeden alabiliyoruz. En son güncelleme ilk bu telefonlara geliyor.
  3. Ön ve arka kamerası çok güzel görüntü çekiyor. Fotoğraf çekimi güzel ve 4 kez zoom yapabiliyoruz.
  4. Telefon belli bir süreden sonra sistem dosyaları şişip telefonu dondurmuyor. Telefon halen ilk günkü gibi hızlı.
  5. Ekran renkleri inanılmaz canlı.
  6. Oyunlarda istenilen performansı fazlası ile veriyor.
  7. Çift kart girişi ile ikinci telefon taşıma zahmetinde insanları kurtarıyor

-Gelelim eksiklerine. 

  1. Telefonun arka kapağı özellikle gold modellerinde beyaz ve aşırı kirleniyor. Yani kiri emiyor. Düzenli silmezseniz iz kalıyor.
  2. İPhone gibi kavisli olan GM5 Plus’da kullanılan çerçevede çizik oluşuyor düşme, sürtünme gibi olaylarda kenarlar çabuk deforme oluyor.
  3. Şarj kablosu belli bir süreden sonra sorun yaratmaya başlıyor. Temassızlık oluyor gibi. Daha alalı 6 ay olmasına karşın 2 kez şarj ve usb kablosunu değiştirmek zorunda kaldım.

Şimdilik bu kadar eğer sixde GM5 PLUS almayı düşünüyorsanız bence alın fiyat ve performans bu telefonda. Fiyatı 999 ₺ yani o kadar ucuz.

General Mobile GM 5 Plus incelemesi

 

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir