Web Araçları

Forum Sitelerinin Donukluğu

Evet başlıktaki konu doğru. Herhangi bir şaşırtmaca filan yok. Son zamanlarda dikkatimi çeken olaylardan biridir. Forum siteleri eskisi kadar hızlı değil. Hızlıdan kastım aktiflik. Sadece belli bir forumdan bahsetmiyorum. Bu söylediklerim forumların geneli için geçerli. Aktif üye sayıları eski yıllara göre oldukça düşük.

Forum Sitelerinde Neler Oluyor?

Forumlar bildiğiniz donmuş durumda. Artık üye çekmeyi bırakın ellerindeki üyeleri tutsalar kafi. Üye olan kişilerde ihtiyacı olan şeyi forumdan alıp gidiyor. Bunun aslında birçok sebebi var. Sebeplerinden biri sürekli olarak webteki forum sayılarının artması. Kafasına esen forum kuruyor. İnternet boş forum çöplükleriyle dolu. Büyük forumlardan üye çekmeye çalışıyor. Diğer bir durum forumlar yerine internette bloglar gibi daha kullanışlı (kullanışlıdan kastım bilgiye daha kolay erişilebilecek) bloglar, portallar vb. siteler var. Forumda üye olup orada uğraşmaya gerek duymuyorlar. Forumlarda aktif olan kişilerde forumda belli bir rütbe kazanmak ve diğerlerinden üstün olma istediğidir.

Bu gibi bir çok sebepten forumlar üyelerini forumda tutmakta bile zorlanıyorlar. Artık aktifliğini korumayı başarabilen çok az forum kaldı. Kalanlar da daha çok web master siteleri. Onlardaki aktiflikte genelde ticari ve bilgi alma amaçlı. Kısacası internette artık devir değişiyor. Kim bilir belki de ileride forum siteleri yeniden değerlenecek, diğer sitelerin değeri düşecek. Zamanla her şey değişebilir.

Alakalı
Daha fazla yükle

Mustafa Işık

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna profesyonel anlamda devam edebilmemiz için reklam kazancına ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

Konu ile alakalı yazılar

2 Düşünce paylaşılmış

  1. Başı çeken forumlar hariç yeni forum sayfalarının hiç yeri yok tutunmaları da zor bu saatten sonra 🙂 haliyle eski ve popüler forumlar bile yer edinememekte bilgi edinmek için bile sosyal medya kafi grublar sayesinde. zamanla yok olacak.

    1. bir aralar iyinet vardı halada var ama resmen terk edilmiş kasaba gibi ruslar kayıt olup backlink alıyor faso yeni açılanlarda farklı forumların datalarını kullanıyor onlara backlink veriyor artık bloglar forumların yerini tuttu

Düşünceni yaz gelsin

Close
Close
%d blogcu bunu beğendi: