Evlenmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Evlilik büyük bir sorumluluk. Heyecan hissine kapılıp yapılacak bir eylem kesinlikle değil, Bu müessese ciddi bir plan ile başlanacak durum. Yarınların planlaması yapılarak ve doğru kişi ile olduğunuzu düşünüyorsanız evlenmelisiniz. Herkes evlenip üreyip soy ağacını sürdürmesi gerekir bu bir doğa kanunu evet ama bunu doğru yönetmek ise sizin kanununuz olmalı. Evleneceğim dediğiniz kişide şu özellikler olduğuna çok dikkat etmelisiniz.

Evlenmeden Önce Evleneceğiniz İnsanı Tanıyın!

İnanışlar ve Seçim Özgürlüğü
Her iki taraf içinde bu özellik çok önemli farklı dinlerde farklı ırklarda olabilirsiniz, bunun hiç önemi yok karşılıklı saygı duymak ve düşüncelere önem vermek her sorunu çözdüğü gibi bu durumu da olumlu etkileyecektir. Ortak yaşam alanı oluşturmak önemlidir.

Yeniliklere Açık olmalı ve Öğretmeli
Uzun yıllar birliktelik yapsanız dahi karşılıklı alışveriş olmadığında, yani birbiriniz den öğrenecek hiçbir şeyiniz kalmadığında eğlenmenin, gezmenin, birlik de olmanın da sıkıcı geleceğini göreceksiniz. En ufak bilgiler dahi ilişkinizi güçlendirebilir. Sürekli bilgi alabileceğiniz ve iyi bir dinleyici arkadaş seçmelisiniz.

evlenmeden-once

Güvene bilmeniz Gerekli
Partnerinize her halükarda güvenmeniz gerekir, her fırsatta cep telefonu kontrolleri, sosyal medya sayfaları kontrolleri, ilişkiye çok büyük zarar verir. Aynı şekilde karşı tarafında güvenebilmesi gerekir. Bu madde yok ise hiç bir şekilde ilişkiyi ileriye götürüp evlilik moduna gidilemez.

Ortak Noktaları Belirlemek
Aynı dili konuşuyor olmak ortak noktaları paylaşıyorsunuz anlamına gelmez. En büyük yanlışlardan biri ileride zaten alışılır mantığıdır, ortak nokta yok ise ilişkinin uzun vadeli yıpranması muhakkaktır. Bunun ile ilgili seçimlerinizde ilişki sürecindeyken ortak noktalarınızı belirlemeniz gerekir. Seviyeli ve sağlıklı bir evlilik için bu madde çok önemlidir. Düğün salonu seçerken hem fikir olmak bir ortak noktadır.

Kısıtlamalar Ortadan Kalkmalı
Mühim ve ilişki adabı dışı olan kısıtlamalar için evlilik öncesi bazı kararlar alınmalı. Türk erkeklerinin en büyük takıntısı mini etek takıntıları, bu husus tamamen göreceli bir durumdur. Bu duruma etek boyu ile ilgili bir çok yorum yapılabilir. Çok kısa olmadıktan sonra dahi giydirmek istemeyen erkek ile ilgili bir kez daha oturup konuşmalı. Aynı şekilde bayan tarafından bakarsak, oyun konsollarını çok oynayan, oyun düşkünü olan erkek için kısıtlamalar yapılıyor ise karşı taraf ile oturulup konuşulmalıdır.

Aile ile Anlaşma ve Saygı
Aile irtibatı bir evlilikte huzur ve sükunet için en önemli kuraldır. Bu kuralı gerçekten uygulamazsanız evlilikte büyük sorunlar yaşayacaksınız demektir. Kimse istemediği birini veya bir şeyi sevmek zorunda değil tabi. Bu biraz zorunlu yapılacak kural, sevmek zorunda değilsiniz, sadece saygı ve sevgi içinde olmalısınız.

Sevebilmeli Her şeye Rağmen
Bu kural son maddemiz, yukarıda yazılanların hepsinin temel taşıdır. Her zorluğa karşı partnerinizi severseniz, ömür boyu mutlu yaşarsınız. Gerçek sevginin göstergesi de aslında budur. Şimdiki evliliklerde bu kuralı görmesek de yapılması gereken en son ve altın kural budur.

Düşüncelerini Paylaş