Diğerleri

Evcil Hayvanınızla Birlikte Seyehat Etmenin Yöntemleri

Evcil Hayvanla Seyehat Etmek
25Okuma

Evcil hayvanlar evdeki aile fertlerinden biri sayılırlar. Yaptığınızda her planda her almış olduğunuz kararda onları da düşünerek hareket etmelisiniz. Uzun bir Bayram tatilinin yaklaşması ile birlikte tatil planınızı yaparken evcil hayvanınızın sorumluluğunu almalı ve onun rahatını da düşünmelisiniz. Hangi hayvan olursa olsun yola çıkmadan önce basit hazırlıklar yapmak hem sizin hem de yol arkadaşınızın problemsiz bir seyahat etmesi için önemlidir.

Öncelikle gideceğiniz yeri önceden araştırmanızda fayda var. Tercih etmiş olduğunuz tesislerde evcil hayvan kabul edilip edilmediğini arayıp öğrenmelisiniz. Aynı zamanda gideceğiniz yerin hava koşuları da evcil hayvanınızın rahat edebilmesi açısından göz önünde bulundurulması gereken bir konudur. Seyahat planınızı buna göre şekillendirmelisiniz.

Bavul hazırlarken en sevdiği oyuncak veya vakit geçirdiği ne var ise muhakkak yanınıza almalısınız. Ayrıca kendisini rahat hissettiği battaniyesi ve yatağını da unutmamalısınız. Hayvanınızın sindirim sistemi ile ilgili sorun yaşamasını istemiyorsanız gittiğiniz yerde alışık olduğu mamadan bulamama ihtimaline karşı hazırlıklı olup yanınıza fazladan mama almanızda fayda var.

Eğer uçak ile yolculuk yapacaksanız her şirketin prosedürü farklı olduğu için öncelikle hava yolu şirketini arayıp evcil hayvanınız içinde rezervasyon yapılması gerekip gerekmediğinin bilgisini almalısınız. Yolculuk yaparken bu bunaltıcı yaz aylarında dikkat edilmesi gereken en önemli madde, sevimli yol arkadaşınızın sıcaktan daha az etkilenmesi adına sabah erken veya akşam saatleri uçuşları tercih edilmelidir.

Hayvanlar genelde kafes veya çantaların içine girmek istemezler ve çok zorluk çıkartırlar. Bu tarz bir durum yaşamamak için yolculuk boyunca hayvanınızın içinde bulunacağı kafesine veya çantasına seyahate başlamadan 3 gün önceden alıştırmalısınız. İçinde mamasını yedirmeli, uyumasını sağlamalısınız. Yola çıkmadan önce veterinere tam kapsamlı bir muayeneye götürmelisiniz.

Mustafa Işık
Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna profesyonel anlamda devam edebilmemiz için reklam kazancına ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

Bir Cevap Yazın