CS:GO Eşleştirme Sunucularına Güvenilir Bağlantın Yok (Çözüm)

Güvenilir Bağlantın Yok

Yılların eskimeyen oyunu Counter Strike (CS GO), yenilendikten sonra artık Valve sunucularını kullanmaya başladı. Bunun ardından, oyuna girişlerde ‘’Eşleştirme sunucularına güvenilir bağlantın yok’’ şeklinde yeni bir hata çeşidi de ortaya çıktı. Bu sorunun birkaç sebebi bulunabiliyor. Ancak en temel sebeplerinden iki tanesini sayacak olursak, Valve sunucularında hata olabilir ya da oyuncunun birisi hakkınızda hile raporu oluşturmuş olabilir. Peki, ortaya çıkan bu sorunun çözümü nedir?

cs sunucularına bağlanma

Güvenilir Bağlantın Yok ÇÖZÜM 1:

Burada geçerli olan çözümler, hesabınızda hile kullanımı yapılmadıysa geçerli olmaktadır. Hile kullanan ve tespit edilen hesaplar oyunlardan uzaklaştırılır ve Valve sunucusu üzerinden sağlanan oyunlara bir daha giremez.

Çözümlere gelecek olursak; ilk önce bilgisayarı yeniden başlatıp, açıldıktan sonra Steam’ı ‘’Yönetici olarak çalıştır’’ seçeneği ile tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

güvenli bağlantı yok

Güvenilir Bağlantın Yok ÇÖZÜM  2:

İkinci olarak modeminizi resetlemeyi deneyebilirsiniz. İnternet adresinde sorun varsa modem resetlemek sorunu çözecektir.

Güvenilir Bağlantın Yok ÇÖZÜM 3:

Oyun dosyalarında bozuk dosya olma ihtimaline karşı, oyunun dosyalarını tekrar gözden geçirebilirsiniz. Bu işlem için Steam üzerinden Kütüphane’ye giriyoruz. CS: Go’ya girdikten sonra Özellikler ve Yerel Dosyalar uzantılarına giriyoruz ve ‘’Oyun Öncelleğinin Bütünlüğünü Doğrula’’ seçeneğine tıklayarak dosya taramasını gerçekleştiriyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra Steam’ı yeniden başlatmanız gerekiyor.

cs go güvenli sunucu

Güvenilir Bağlantın Yok ÇÖZÜM 4:

Bu yöntemlerden hiçbirisi size olumlu yanıt vermiyorsa, sorun Valve’nin size uygun bir sunucu atayamaması olabilir. Bunu düzeltmek için ise oyuna girdikten sonra Seçenekler’e ve oradan Oyun Ayarları’na giriyoruz. Buradan Kabul Edilebilir En Yüksek Eşleştirme Ping değerini düşük ise yükseltmeniz işe yarayacaktır. Ortalama olarak 85 ile 115 arasında bir ping idealdir.

Düşüncelerini Paylaş