CS:GO Eşleştirme Sunucularına Güvenilir Bağlantın Yok (Çözüm)

1
161
cs go

Yılların eskimeyen oyunu Counter Strike (CS GO), yenilendikten sonra artık Valve sunucularını kullanmaya başladı. Bunun ardından, oyuna girişlerde ‘’Eşleştirme sunucularına güvenilir bağlantın yok’’ şeklinde yeni bir hata çeşidi de ortaya çıktı. Bu sorunun birkaç sebebi bulunabiliyor. Ancak en temel sebeplerinden iki tanesini sayacak olursak, Valve sunucularında hata olabilir ya da oyuncunun birisi hakkınızda hile raporu oluşturmuş olabilir. Peki, ortaya çıkan bu sorunun çözümü nedir?

cs sunucularına bağlanma

ÇÖZÜM 1:

Burada geçerli olan çözümler, hesabınızda hile kullanımı yapılmadıysa geçerli olmaktadır. Hile kullanan ve tespit edilen hesaplar oyunlardan uzaklaştırılır ve Valve sunucusu üzerinden sağlanan oyunlara bir daha giremez.

Çözümlere gelecek olursak; ilk önce bilgisayarı yeniden başlatıp, açıldıktan sonra Steam’ı ‘’Yönetici olarak çalıştır’’ seçeneği ile tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

güvenli bağlantı yok

ÇÖZÜM 2:

İkinci olarak modeminizi resetlemeyi deneyebilirsiniz. İnternet adresinde sorun varsa modem resetlemek sorunu çözecektir.

ÇÖZÜM 3:

Oyun dosyalarında bozuk dosya olma ihtimaline karşı, oyunun dosyalarını tekrar gözden geçirebilirsiniz. Bu işlem için Steam üzerinden Kütüphane’ye giriyoruz. CS: Go’ya girdikten sonra Özellikler ve Yerel Dosyalar uzantılarına giriyoruz ve ‘’Oyun Öncelleğinin Bütünlüğünü Doğrula’’ seçeneğine tıklayarak dosya taramasını gerçekleştiriyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra Steam’ı yeniden başlatmanız gerekiyor.

cs go güvenli sunucu

ÇÖZÜM 4:

Bu yöntemlerden hiçbirisi size olumlu yanıt vermiyorsa, sorun Valve’nin size uygun bir sunucu atayamaması olabilir. Bunu düzeltmek için ise oyuna girdikten sonra Seçenekler’e ve oradan Oyun Ayarları’na giriyoruz. Buradan Kabul Edilebilir En Yüksek Eşleştirme Ping değerini düşük ise yükseltmeniz işe yarayacaktır. Ortalama olarak 85 ile 115 arasında bir ping idealdir.

4.5/5 (2)

Lütfen yazıyı değerlendirin.

Paylaş
Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna profesyonel anlamda devam edebilmemiz için reklam kazancına ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here