(ÇÖZÜM) Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system.

Merhaba kirpicikler;

GTA 5 (Grand Theft Auto V)  güncellemesi geldi ve herkes güncelleme yapmak üzere belkide yaptı.

Grand Theft Auto V güncellemesinde bir çok kullanıcı veya oyuncu Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system. hatası aldı. Bu hata abartılacak veya oyunu sildirecek bir hata değil aslında hatanın tek nedeni GTA’nin yerel disk C nin içindeki Program Files klasöründe kurulu olmadığı. Farklı bir diske yada farklı bir klasöre oyunu kurdu iseniz bu hatayı alırsınız. Şimdi Gelelim Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system.  çözümüne.

Sorry, Grand Theft Auto V isn't installed on this system

Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system Hatasının Çözümü

Bu sorunun tek çözümü .bat uzantılı bir dosya oluşturmanız içine aşağıdaki kodu yazmanız ben uğraşmam derseniz isterseniz de buradan indirebilirsiniz.

Yapılışı; Not defterini açın masa üstünde aşağıdaki kodu içine yapıştırın ve masa üstüne gtav.bat olarak kayıt edin. Yani not defterini kayıt ederken gtav.bat olarak yazın. Sonra çift tıklayarak çalıştırın karşınıza kayıt defterini değiştirmek istiyorsunuz diye bir uyarı çıkar kabul edin. Kodun içinde INSTALLFOLDER olan yerde D:\\GAMES\\GTAV yazan yere bilgisayarınızda nerede kurulu ise GTA orayı yazın bende D’de Games klasörünün içinde GTAV klasöründe kuruluydu.

 

.İndirdiğiniz .bat uzantılı dosyanın içindeki kodlar isterseniz aşağıdakini kopyalayın ve not defterini gta.bat şeklinde kayıt edip çift tıklarsanız regedit dosyasına kayıt eder.

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\rockstar games\Grand Theft Auto V]
"InstallFolder"="D:\\Games\\GTAV"
"PatchVersion"="1.0.331.1"
"Language"="en-US"
"Game Version"="\"1.0.331.""
"Game Type"="Digital"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\rockstar games\Grand Theft Auto V\"1.00.0000"]

burada önemli olan şey. Installfolder olan yerdeki yani D:\\Games\\GTAV olan yere kendi bilgisayarınızda kurulu olan GTA 5 yolunu göstermeniz sonra kayıt edin. bat olarak çift tıklayın tamam tamam deyin. Bu kadar basit güncelleme sorunsuz kurulacaktır.

NOTEğer bu şekilde sorununuz çözülmez ise D:\Games\GTAV yazan yere GTA’nın kurulu olduğu dizini tanıttın araya bir tane \ değilde \\ yapın. Örnek: D:\\Games\\GTAV gibi.

Güncelleme 15.10.2017 18:51: Eğer oyununuzda Türkçe yama varsa Oyun Online yada Single’ye girerken Çalışmayı durdurdu hatası alabilirsiniz. Yamayı kaldırıp giriniz.

(Toplam okuma 5 , bugün ki okuma 5 )

34 Yorum

 1. tayfur 18 Ekim 2018 ve 23:17

  D:\Grand Theft Auto V benim yönlendirme böyle 2 tane yaptim halde ayni hatayi aliyorum neden acaba bi yardimcı olun ya

  Cevapla
 2. suat 13 Ekim 2018 ve 13:23

  merhaba tekrardan.
  beny oyunu sıfırdan kuruyorum. sanırım install folder tamam ama gameversion ve patchversionda sıkıntı var. nereye ne yazmalıyım. yardım ederseniz çok memnun kalırım.
  en iyi dileklerimle.

  Cevapla

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir