(ÇÖZÜM) Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system.

39
3203
Gta Hata Çözümleri

Merhaba kirpicikler;

GTA 5 (Grand Theft Auto V)  güncellemesi geldi ve herkes güncelleme yapmak üzere belkide yaptı.

Grand Theft Auto V güncellemesinde bir çok kullanıcı veya oyuncu Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system. hatası aldı. Bu hata abartılacak veya oyunu sildirecek bir hata değil aslında hatanın tek nedeni GTA’nin yerel disk C nin içindeki Program Files klasöründe kurulu olmadığı. Farklı bir diske yada farklı bir klasöre oyunu kurdu iseniz bu hatayı alırsınız. Şimdi Gelelim Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system.  çözümüne.

Bu sorunun tek çözümü .bat uzantılı bir dosya oluşturmanız içine aşağıdaki kodu yazmanız ben uğraşmam derseniz isterseniz de buradan indirebilirsiniz.

Yapılışı; Not defterini açın masa üstünde aşağıdaki kodu içine yapıştırın ve masa üstüne gtav.bat olarak kayıt edin. Yani not defterini kayıt ederken gtav.bat olarak yazın. Sonra çift tıklayarak çalıştırın karşınıza kayıt defterini değiştirmek istiyorsunuz diye bir uyarı çıkar kabul edin. Kodun içinde INSTALLFOLDER olan yerde D:\\GAMES\\GTAV yazan yere bilgisayarınızda nerede kurulu ise GTA orayı yazın bende D’de Games klasörünün içinde GTAV klasöründe kuruluydu.

 

.İndirdiğiniz .bat uzantılı dosyanın içindeki kodlar isterseniz aşağıdakini kopyalayın ve not defterini gta.bat şeklinde kayıt edip çift tıklarsanız regedit dosyasına kayıt eder.

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\rockstar games\Grand Theft Auto V]
"InstallFolder"="D:\\Games\\GTAV"
"PatchVersion"="1.0.331.1"
"Language"="en-US"
"Game Version"="\"1.0.331.""
"Game Type"="Digital"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\rockstar games\Grand Theft Auto V\"1.00.0000"]

burada önemli olan şey. Installfolder olan yerdeki yani D:\\Games\\GTAV olan yere kendi bilgisayarınızda kurulu olan GTA 5 yolunu göstermeniz sonra kayıt edin. bat olarak çift tıklayın tamam tamam deyin. Bu kadar basit güncelleme sorunsuz kurulacaktır.

NOTEğer bu şekilde sorununuz çözülmez ise D:\Games\GTAV yazan yere GTA’nın kurulu olduğu dizini tanıttın araya bir tane \ değilde \\ yapın. Örnek: D:\\Games\\GTAV gibi.

Güncelleme 15.10.2017 18:51: Eğer oyununuzda Türkçe yama varsa Oyun Online yada Single’ye girerken Çalışmayı durdurdu hatası alabilirsiniz. Yamayı kaldırıp giriniz.

4.6/5 (5)

Lütfen yazıyı değerlendirin.

Paylaş
Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna profesyonel anlamda devam edebilmemiz için reklam kazancına ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

39 Yorum

 1. merhaba tekrardan.
  beny oyunu sıfırdan kuruyorum. sanırım install folder tamam ama gameversion ve patchversionda sıkıntı var. nereye ne yazmalıyım. yardım ederseniz çok memnun kalırım.
  en iyi dileklerimle.

 2. Merhabalar. Değerli Dostum.. Ben bu sorunu 3 gündür yaşıyorum. Sizin dediklerinizi yaptım ancak düzelme olmadı. Bende buraya kurulu… Sizin dediğiniz şekilde yaptım malesef hala aynı hatayı alıyorum. Acaba eksik bir şey mi yaptım dersiniz ? Bana bir bat dosyası hazırlar mısınız..

  C:\Program Files (x86)\Rockstar Games\Grand Theft Auto V

 3. Ya reis, tek \ yapıyorum yine systemli bir şey diyor, çift \\ yapıyorum, yine aynı şey. (Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system) Oyun D diskinde kurulu, .bat dosyası için D’de bir Program Files dosyası açıp GTA dosyasını içerisine attım, ne kadar mantıklı bilemiyorum. Aynen şu şekil ; D > Program Files > Rockstar Games > Grand Theft Auto V, aynı bu. Bir türlü yapamadım, el atabilir misiniz reis ya? 1 haftadır uğraşıyorum.

 4. Çok teşekkür ederim ellerinize sağlık beni 65 gb tan kurtardınız. Açıkcası Rockstars’ ın sitesinden çok daha faydalı oldunuz. Yorumlarınızdan da anlaşılan sosyal yardımsever bir ekipsiniz. Umarın bir çok çalışmada da faydalı işler yapmaya devam edersiniz.

  Not: Açıkcası anlatımınızı anlamakta güçlük çektim, yorumlar olmasa anlayamayabilirdim. Biraz daha açıklayıcı ve kolay bir dil kullanmanızı tavsiye ediyorum.

  • Değerli düşünceniz için teşekkür ederiz. Yardımcı olabildi isek ne mutlu bize evet biraz daha kolay bir dille anlatmamız gerekirdi lakin biliyorsunuz teknik terimler biraz daha akıcı oluyor bu yüzden karmaşıklaşıyor ama emin olabilirsiniz artık konularımız daha anlaşılır olacaktır

 5. dostum ben finance and felony uptade i için aynı işlemi yapmak istiyorum fakat kod da yazan patch version u neyle değiştirmem gerek bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 6. Merhaba arkadaslar guncel windows 10 kullaniyorum dosya konumunu duzenleyemedim imlec detayini tekrardan yazarsaniz cok sevinirim windows 10 icin ..

  • .bat içeriği

   Windows Registry Editor Version 5.00
   
   [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\rockstar games\Grand Theft Auto V]
   “InstallFolder”=”D:\GTA”
   “PatchVersion”=”1.0.331.1”
   “Language”=”en-US”
   “Game Version”=”\”1.0.331.””
   “Game Type”=”Digital”
   
   [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\rockstar games\Grand Theft Auto V\”1.00.0000″]
   
   
 7. Ya abi banada yardımcı olurmusun 4 günüdür uraşıyorum yapamadım benim kurulu diznim C:Program Files:Rockstar Games: Grand Thef Auto V abi banada yardımcı ol ltüfen

  • Kardeşim aşağıdaki kopyala not defteri aç içine yapıştır ismini gta.bat ve kayıt et sonra çift tıkla oyunu güncelle.

   
   Windows Registry Editor Version 5.00
   
   [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\rockstar games\Grand Theft Auto V]
   "InstallFolder"="C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Thef Auto V"
   "PatchVersion"="1.0.331.1"
   "Language"="en-US"
   "Game Version"="\"1.0.331.""
   "Game Type"="Digital"
   
   [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\rockstar games\Grand Theft Auto V\"1.00.0000"]
   
   
   
  • GTA V C’de kurulu değil değil mi? eğer farklı bir yerde kurulu ise indirmeden rarı indirin. daha sonra içinde gtanın kurulu oldugu yer var orayı düzenleyin kaydedin. daha sonra ise çift tıklayın güncellemeyi yapın.

 8. kesinlikle çift \ ile oluyor… regedit açıp durumu kontrol edebilirsiniz… tek \ ile yapınca kayıt defterine yazıyor ama install folder yazmıyor…

 9. beyler yaptığınız hatayı söylüyorum “InstallFolder”=”D:\Games\GTAV” böyle yapmayın olmaz “InstallFolder”=”D:\\Games\\GTAV” yapın oluyor Yani oyunun kurulu olduğu yeri belirtirken \ tek koymayın \\ çift olaray yazın İYİ OYUNLAR

  • Teşekkürler Mahmut.

   Aynı sorunu biz Kibirli Kirpi ekibi olarak yaşadık. Lakin biz bizim paylaştığımız gibi çözdük. Tabi senin paylaştığın gibide olabilir denemedik ama yinede konuda düzenleme yaparak paylaşalım. Teşekkürler

  • Ömer kardeşim sana zahmet olmaz ise lütfen oyunun kurulu olduğu dizini tam olarak buraya yazarsanız size .bat dosyasını ayarlayıp gönderelim? Aynı sorunlar karşılaşan bir çok kişiye bu konu yardımcı oldu. Sizede olacaktır.

  • Merhaba Özgür alp kardeşim D:\Games\GTAV olan yere oyunuzun bulunduğu yolu tanıttınızmı veya indirdiğiniz .bat dosyasını her hangi bir editör ile düzenlediniz mi?

   2. Güncelleme bitti oyuna girerken uygulama hatasımı alıyorsunuz? Uygulama sonlandırıldı gibi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here