(ÇÖZÜM) Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system.

Merhaba kirpicikler;

GTA 5 (Grand Theft Auto V)  güncellemesi geldi ve herkes güncelleme yapmak üzere belkide yaptı.

Grand Theft Auto V güncellemesinde bir çok kullanıcı veya oyuncu Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system. hatası aldı. Bu hata abartılacak veya oyunu sildirecek bir hata değil aslında hatanın tek nedeni GTA’nin yerel disk C nin içindeki Program Files klasöründe kurulu olmadığı. Farklı bir diske yada farklı bir klasöre oyunu kurdu iseniz bu hatayı alırsınız. Şimdi Gelelim Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system.  çözümüne.

Sorry, Grand Theft Auto V isn

Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system Hatasının Çözümü

Bu sorunun tek çözümü .bat uzantılı bir dosya oluşturmanız içine aşağıdaki kodu yazmanız ben uğraşmam derseniz isterseniz de buradan indirebilirsiniz.

Yapılışı; Not defterini açın masa üstünde aşağıdaki kodu içine yapıştırın ve masa üstüne gtav.bat olarak kayıt edin. Yani not defterini kayıt ederken gtav.bat olarak yazın. Sonra çift tıklayarak çalıştırın karşınıza kayıt defterini değiştirmek istiyorsunuz diye bir uyarı çıkar kabul edin. Kodun içinde INSTALLFOLDER olan yerde D:\\GAMES\\GTAV yazan yere bilgisayarınızda nerede kurulu ise GTA orayı yazın bende D’de Games klasörünün içinde GTAV klasöründe kuruluydu.

 

.İndirdiğiniz .bat uzantılı dosyanın içindeki kodlar isterseniz aşağıdakini kopyalayın ve not defterini gta.bat şeklinde kayıt edip çift tıklarsanız regedit dosyasına kayıt eder.

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\rockstar games\Grand Theft Auto V]
"InstallFolder"="D:\\Games\\GTAV"
"PatchVersion"="1.0.331.1"
"Language"="en-US"
"Game Version"="\"1.0.331.""
"Game Type"="Digital"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\rockstar games\Grand Theft Auto V\"1.00.0000"]

burada önemli olan şey. Installfolder olan yerdeki yani D:\\Games\\GTAV olan yere kendi bilgisayarınızda kurulu olan GTA 5 yolunu göstermeniz sonra kayıt edin. bat olarak çift tıklayın tamam tamam deyin. Bu kadar basit güncelleme sorunsuz kurulacaktır.

NOTEğer bu şekilde sorununuz çözülmez ise D:\Games\GTAV yazan yere GTA’nın kurulu olduğu dizini tanıttın araya bir tane \ değilde \\ yapın. Örnek: D:\\Games\\GTAV gibi.

Güncelleme 15.10.2017 18:51: Eğer oyununuzda Türkçe yama varsa Oyun Online yada Single’ye girerken Çalışmayı durdurdu hatası alabilirsiniz. Yamayı kaldırıp giriniz.

Oy verilmemiş, ilk oyu sen ver.
Lütfen bekleyin.

34
Kimler Neler Demiş?

avatar
21 Yorum konuları
12 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
19 Yorum yazarları
suatburakŞükrüJusTnREren Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
tayfur
Ziyaretçi
tayfur

D:\Grand Theft Auto V benim yönlendirme böyle 2 tane yaptim halde ayni hatayi aliyorum neden acaba bi yardimcı olun ya

suat
Ziyaretçi
suat

merhaba tekrardan.
beny oyunu sıfırdan kuruyorum. sanırım install folder tamam ama gameversion ve patchversionda sıkıntı var. nereye ne yazmalıyım. yardım ederseniz çok memnun kalırım.
en iyi dileklerimle.

burak
Ziyaretçi
burak

Merhabalar. Değerli Dostum.. Ben bu sorunu 3 gündür yaşıyorum. Sizin dediklerinizi yaptım ancak düzelme olmadı. Bende buraya kurulu… Sizin dediğiniz şekilde yaptım malesef hala aynı hatayı alıyorum. Acaba eksik bir şey mi yaptım dersiniz ? Bana bir bat dosyası hazırlar mısınız..

C:\Program Files (x86)\Rockstar Games\Grand Theft Auto V

Şükrü
Ziyaretçi
Şükrü

Ya reis, tek \ yapıyorum yine systemli bir şey diyor, çift \\ yapıyorum, yine aynı şey. (Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system) Oyun D diskinde kurulu, .bat dosyası için D’de bir Program Files dosyası açıp GTA dosyasını içerisine attım, ne kadar mantıklı bilemiyorum. Aynen şu şekil ; D > Program Files > Rockstar Games > Grand Theft Auto V, aynı bu. Bir türlü yapamadım, el atabilir misiniz reis ya? 1 haftadır uğraşıyorum.

JusTnR
Ziyaretçi
JusTnR

sizin .bat ta eksik yazı var o yüzden olmuyor . daha sağlamını buldum ve yaptım . kolay gelsin size .

Eren
Ziyaretçi
Eren

Çok teşekkür ederim ellerinize sağlık beni 65 gb tan kurtardınız. Açıkcası Rockstars’ ın sitesinden çok daha faydalı oldunuz. Yorumlarınızdan da anlaşılan sosyal yardımsever bir ekipsiniz. Umarın bir çok çalışmada da faydalı işler yapmaya devam edersiniz.

Not: Açıkcası anlatımınızı anlamakta güçlük çektim, yorumlar olmasa anlayamayabilirdim. Biraz daha açıklayıcı ve kolay bir dil kullanmanızı tavsiye ediyorum.

iaokcu
Ziyaretçi
iaokcu

dostum ben finance and felony uptade i için aynı işlemi yapmak istiyorum fakat kod da yazan patch version u neyle değiştirmem gerek bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

burak
Ziyaretçi
burak

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V benim dizinimde bu dostum, çıldırıcam olmuyor yardımcı olur musun ?

can
Ziyaretçi
can

Merhaba arkadaslar guncel windows 10 kullaniyorum dosya konumunu duzenleyemedim imlec detayini tekrardan yazarsaniz cok sevinirim windows 10 icin ..

Gülcan Duman
Ziyaretçi
Gülcan Duman

Teşekkürler sayenizde yaptım iyiki varsınız

Bunları da çok seveceksin