Web Araçları

CloudFlare Koruması Sonrasında Ftp,Cpanel,Whm Erişim Hatası

Merhaba arkadaşlar, CloudFlare koruması etkinleştirildikten sonra sitesinin sunucusuna,hostuna veya ftp hesabına erişmeye çalışanlar erişim hatası almaktadır. Aynı bilgiler ile whm paneline,ftp adresine veya cpanele erişmeye çalışırsanız size bir hata verecektir bu hatanın çözümü oldukça basittir. Yapmanız gereken sadece CloudFlare sitesinden size verilen Ip kodu ile erişim sağlamaktır. CloudFlare kurmak için CloudFlare Nedir ? diye aratabilirsiniz

Örnek olarak normalde siteadi.com:2082 şeklinde cpanele erişiyorsanız bunun yerine ipadresiniz:2082 adresinden erişeceksiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken sitenizin ip adresi ile değil CloudFlare  Sitesinin size verdiği ıp adresinden bağlanmalısınız. Ftp bağlanırken Kullanıcı adı ve şifre aynıdır kapı veya port kısmına 21 yazmanız gerekmektedir.

 

Örnek ftp Bağlanma :   Sunucu : CloudFlare  İp Adresi – Kullanıcı Adı : Aynı – Şifre : Aynı – Kapı(port) : 21

Yukarı gördüğünüz gibi yapmanız gereken sadece kapı kısmına 21 yazmak ve sunucu kısmına siteyi yazmak yerine CloudFlare Sitesinin verdiği ıp adresi yazılmalıdır.

CloudFlare  Sitesinin Verdiği Ip Adresi Nereden Öğrenilir ?

Öncelikle www.cloudflare.com adresine gidin ve üyeliğinize giriş yapın.

cloudflare-dns-ayarlama

Web Sites kısmında siteleriniz yer alacaktır site adınızın sağında bulunan Threat control yazısına basın.

cloudflare ip ayarlama

Bu kısım sitenize yapılan saldırıları gösterir bizim amacımız ip adresimizi öğrenmek Trust list yazısının hemen altında sağ tarafta İp adresiniz yazıyor oradan öğrenerek sorunsuz şekilde whm paneline,ftp paneline,cpanele erişim sağlayabilirsiniz.

Etiketler

Mustafa Işık

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna devam edebilmemiz için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir
Close
Close