CCleaner Kullanım Amacı

CCleaner kullanım amacı bilgisayarınızda yer kaplayan gereksiz dosyalardan kurtulmaktır unutmayın ki ccleaner programının yaptığı birçok işlemi sizde elinizle yapabilirsiniz fakat size aşağıda silmeniz gerekenleri söyleyeceğim ve zamandan kar etmek ve bu işlerle pek haşır neşir olmayan birçok insanın rahatlıkla güven içerisinde kullanabileceği dünya genelinde tercih edilen bir programdır.

CCleaner Nedir ?

CCleaner’ın türkçe karşılığı da zaten temizlik anlamına gelmektedir programı yükleyerek saçma sapan bilgisayarınıza musallat olan programlar doluşmaz.

CCleaner Kullanarak Aşağıdaki İşlemleri Tek Tıkla Hallediyorsunuz Bu sayede elle yapabileceğiniz geçmişleri silme işlemini sadece birkaç dakika içerisinde hallediyorsunuz.

  • Google Chrome’da dolaştığınız sayfaların geçmişini ve otomatik form doldurma alanına beni hatırla yaptığınız her şeyi temizleyerek hem bilgisayarın hem de chrome programını rahatlatmış oluyorsunuz.
  • Günümüzde pek Kullanılmasa da Internet explorer girdi çıktılarını kayıtlı şifreleri otomatik girişleri kısacası tüm kayıtlı şeyleri siliyor.
  • Opera , Safari ve Mozilla programları için de ilk iki maddedeki seçenekler geçerlidir.
  • Geri dönüşüm kutunuzu temizleyerek bilgisayarınızda depolama alınından yer kazanabilirsiniz . Unutmayın ki elinizle sildiğiniz programlar birçok windows sürümünde belirli bir klasörde yedek olarak saklanıyor bu da el ile yapılan işlemin ne kadar geçersiz bir işlem olduğunu görebilirsiniz.
  • Registry kayıtlarını silerek daha önceden yüklemiş olup da sildiğiniz programların bilgisayarın ram değerindeki bıraktığı izleri silerek işe yaramaz girdileri silmekte bu sayede bilgisayarınızın harcadığı ram değeri de düşecektir.
(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir