Casper Via M3 İncelemesi

Merhaba sevgili dostlar; Bugün kısada olsa az biraz bilgi vermek adına Casper via m3 incelemesi yapacağız. İlk özelliklerinden bahsedelim şahsi görüşümüzü yazı sonuna yaparız.

Casper Via M3 Özellikler

Ekran: 5.5 İnç
Ekran / Gövde Oranı: 70.15 %
Batarya: 3000 mAh
Hızlı Şarj: YOK
Kamera Çözünürlüğü: 13 MP
Ana İşlemci (CPU): Quad-core 1.3 GHz ARM Cortex-A53
Yonga Seti (Chipset): MediaTek MT6737
Grafik İşlemcisi (GPU): Mali-T720 MP2

Bellek (RAM): 3 GB
Dahili Depolama: 32 GB
İşletim Sistemi: Android 7.0 (Nougat)
Parmak izi Okuyucu: VAR

Genel özetleyerek özellikleri belirttik gelelim sıra Kibirli Kirpi İncelemesine

Casper Via M3 İncelemesi

Bu inceleme notlarını madde madde yazmadan önce size bir kaç görsel göstermek istiyoruz.

Modelin 2 renk çeşiti var bir tanesi siyah diğeride altın ekonomik telefon olarak bilinsede aslında değil yani fiyatı 1200 lira ama piyasada 1200 liraya alabileceğiniz çok kral telefonlar var yani parasal yönde en büyük eksiği Casper son zamanlarda bilgisayar sektöründen telefon sektörüne zıpladığında kendi üretimi olmayacağını biliyorduk bu yüzden işin aslı Casper’a pek güvenemedik yani bilgisayar gibi telefonlarda toplama olacağına inandık. F1 modeli ile çift kamera olayına giren Casper bu modelinde çift kamera kullanmamış onun yerine tek kamera ile portre olayına el atmış mesela kamera ile fotoğraf çekerken özellikle portre özelliğinde arka planı blur yapıyor yani yazılımla işi çözmüş anlaşılan. Telefon üreticilerinden en çok nefret ettiğim olaydan bahsetmek istiyorum sizlere en sinir olduğum taraf tabi bir nedeni vardır ama aşağıdaki resime bakın lütfen oraya çok fazla boşluk koyup anlamsız bir göz kirliliği oluşturuyorlar bunun yerine bir home tuşu koyulabilir diye düşünüyorum işin aslı.

Casper Via M3 Tuşları
Casper Via M3 Alt Tuş Yeri

 

Tasarımdan da söz edelim siyah modelini deneme fırsatımız oldu Casper Via M3 kenarlar güzel bir oval olmuş üst resimden de görüleceği üzere tasarım kendini ağam ben buradayım dedirtiyor telefonu elinize aldığınızda tam oturuyor yani tasarım üzerinden güzel bir ürün. Mediatek Chipseti ile geliyor açıkçası oyun oynamak için alanlar pişman olabilir hele hele yok ben Real Race oyunu oynuyorum diyenler aman aman uzak durun. Cihazın en büyük eksiklerinden bir tanesi de hiç şüphesiz hızlı şarj 750 liraya satılan telefonlar bile hızlı şarjı desteklerken Casper Via M3 bu özellikten yoksun şekilde üretilmiş. Diğer eksik ise arka kapakta bulunan parmak izi okuyucusu çok hızlı olmasa da iş görüyor bu yazıyı yazmadan önce bir kaç denemede parmağımı algıladı ve telefon açıldı bazen manüel şekilde ekranı açmak gerekebiliyor. Android One projesinde olmadığı için güncellemeler Casper amca ne zaman isterse o zaman alır mesela telefon temmuzda üretilmiş ama halen 5 Mayıs 2017’nın güvenlik yaması var yani Android Oreo dağıtıma başlandığı halde halen Android Nougat’da. Bu yüzden Android One telefonlar daha cazip gibi. Kutusundan kulaklık, şarj aleti, kullanma kılavuzları bir tanede kılıf çıkmakta.

Şahsi Düşüncemiz;

Casper bu üründe teknolojiye giriş telefonu üretmiş ama 1200₺ daha iyi daha başarılı telefonlar düşünülebilir son yapılan Turkcell kampanyası ile verilen telefon bir seçenek olabilir ama nakit alımlarda daha performanslı ve daha iyi telefonlar bulunmakta. Casper Via M3 telefonu daha çok o sosyal ağ benim bu sosyal ağ benim olarak kullanılabilir ama oyun seçeneğinde kamera seçeneğinde Kibirli Kirpide sınıfta kaldı diyebiliriz.

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir