SEO

Blog Backlinkciliği Nedir ve Nasıl Yapılır

Güncelleme Tarihi: 10/29/2017 22:03:30

Öncelikle sizle block backlinkciliği nedir bundan bahsetmek istiyorum.

Blog backlinkciliği hiç bir ücret ödemeden ve en kısa, en basit yoldan backlink alma yoludur. Sayfa pagerankı, ,index sayısı yüksek yüksek ve Alexa da ciddi bir değere sahip bloglara yorum ile yapılan backlink çalışma türüdür.(sizlere bu yöntemi öneririm)

Blog backlinklerinin sitelerinize ne gibi faydası vardır?

Öncelikle blogların bir çoğu nofollow ve dofollow olarak iki gruba ayrılır. Dofollow olanların sizin sitelerinize çok büyük katkısı vardır yani Google’a tavsiye edilen link olarak kabul edilir.. Dofollow bloglar site sahiplerine tavsiye edilmiş link veren sayfalardır . Nofollow bloglar ise blog sahiplerinin sizin siteniz için tavsiye de bulunmadığı sitelerdir. Unutmayın ki İki linkleme türünün de Google acısından değeri yüksektir. Nofollow denilence Google beni takip etmiyor demek değildir sadece pagerank değerinize etki etmez onun dışında bir backlink almış olursunuz bu da sizin sitelerinizin SEO’ya etksini fazlasıyla göstermektedir.(Not: eğer ki Google da doğal olarak gözükmek istiyorsanız sadece dofollow sitelerden link almamanız gerekir aynı zaman nofollow sitelerden de link almanız gerekmekte. Sırf dofollow olarak alınan linklerin cezası Google tarafından ağır olur:)

Peki diyebilirsiniz bu blogları nasıl bulacaz işte bu yazım da sizlere blog backlinkciliği hakkındaki bilgileri bütün yönleriyle sizlere paylaşacam. Blogları nasıl bulacağımıza da dahil.

 

google arama metotları
Arama Metotları

Yukarı daki resimde gördüğünüz gibi bir takım metotlar uygulucaz.

intitle:"teknoloji" intext:"son yazılar" intext:"yorum"

Bu yazıyı Google a yazınca karşımıza bir sürü blog sayfası cıkacak.(Not: ordaki teknoloji kelimesi örnek içindir. Sizler aramak istediğiniz kelimeyi ordaki tırnak içine yazabilirsiniz. Örneğin; seo, oyunlar, webmaster vs..)

Blog backlinkciliği yeni siteler için yarardan çok zararlı olur!

Blog backlink de abartıya kaçıpta günde 70 80 veya 100 yorum backlink alan kişileri biliyoruz. Bunlar spam’a alınıp sitelerine çok büyük zarara neden olmaktadır. Blog backlink için sitenizin yaşı ile ile içerikleriniz doğru orantılı olmalı aksi durumda google sitenizi ön plana almak yerine geri plana atar ve daha kötüsü ceza da uygulayabilir.

İlgili Haber  Google’da İlk Sayfaya Yükselmek. {SEO}

 

blog sitesine yorum yapma
Doğru Yorum Backlink Yöntemi
Yanlış Yorum Backlink
Yanlış Yorum Backlink Yöntemi

 

Bloglardan backlink alma yöntemini sizlere resim ile açıklayayım.

 

Zaten resim de gördüğünüz gibi site yazılan kısıma site adresinizi yazıyorsunuz yani backlink almış oluyorsunuz. İkinci resimde olduğu gibi bir daha yazmanın anlamı yoktur(Blog sahiplerinin yüzde 95′i ikinci resimdeki gibi yorumu direk olarak silmektedir.)

SEO için piramit seo uygulayın hemen bunuda açıklayayım. Piramit seo dediğimiz yöntem alt sayfalardan üst sayfalara link verme ilk önce kategorilerinize link verin mesela teknoloji mesela mobil gibi kategorilere ilerleyen zamanlarda anasayfanıza verin backlinkleri.

Nedeni ise;

Her backlink anasayfaya alınırsa spama düşme ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

Etiketler
Okumaya Değer

Mustafa Işık

"1993 yılında Gaziantep'de doğdu, İlkokulu Şehit Nafi Kıvanç İlkokulu'nda, Ortaokulu Şehit Nafi Kıvanç Okulu'nda, Liseyi Orhan Sevinç ve Mehmet Rüştü Üzel End. Mes. Lisesi'nde okudu. İleri derece bilgisayar kullanma becerisi vardır. Elektronik ve teknoloji aşığı ve araştırmacısıdır."

Bir Cevap Yazın