Blog Backlinkciliği Nedir ve Nasıl Yapılır

Güncelleme Tarihi: 10/29/2017 22:03:30

Öncelikle sizle block backlinkciliği nedir bundan bahsetmek istiyorum.

Blog backlinkciliği hiç bir ücret ödemeden ve en kısa, en basit yoldan backlink alma yoludur. Sayfa pagerankı, ,index sayısı yüksek yüksek ve Alexa da ciddi bir değere sahip bloglara yorum ile yapılan backlink çalışma türüdür.(sizlere bu yöntemi öneririm)

Blog backlinklerinin sitelerinize ne gibi faydası vardır?

Öncelikle blogların bir çoğu nofollow ve dofollow olarak iki gruba ayrılır. Dofollow olanların sizin sitelerinize çok büyük katkısı vardır yani Google’a tavsiye edilen link olarak kabul edilir.. Dofollow bloglar site sahiplerine tavsiye edilmiş link veren sayfalardır . Nofollow bloglar ise blog sahiplerinin sizin siteniz için tavsiye de bulunmadığı sitelerdir. Unutmayın ki İki linkleme türünün de Google acısından değeri yüksektir. Nofollow denilince Google beni takip etmiyor demek değildir sadece pagerank değerinize etki etmez onun dışında bir back link almış olursunuz bu da sizin sitelerinizin SEO’ya etkisini fazlasıyla göstermektedir.(Not: eğer ki Google da doğal olarak gözükmek istiyorsanız sadece dofollow sitelerden link almamanız gerekir aynı zaman nofollow sitelerden de link almanız gerekmekte. Sırf dofollow olarak alınan linklerin cezası Google tarafından ağır olur:)

Peki diyebilirsiniz bu blogları nasıl bulacağız işte bu yazım da sizlere blog backlinkciliği hakkındaki bilgileri bütün yönleriyle sizlere paylaşacağım. Blogları nasıl bulacağımıza da dahil.

 

google arama metotları
Arama Metotları

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bir takım metotlar uyguluyoruz.

Arama Metotları

intitle:"teknoloji" intext:"son yazılar" intext:"yorum"

Bu yazıyı Google a yazınca karşımıza bir sürü blog sayfası çıkacak.(Not: ordaki Teknoloji kelimesi örnek içindir. Sizler aramak istediğiniz kelimeyi oradaki tırnak içine yazabilirsiniz. Örneğin; seo, oyunlar, web master vs..)

Blog backlinkciliği yeni siteler için yarardan çok zararlı olur!

Blog backlink de abartıya kaçmamaya çalışın günde 70 80 veya 100 yorum backlink alan kişileri biliyoruz. Bunlar spam’a alınıp sitelerine çok büyük zarara neden olmaktadır. Blog backlink için sitenizin yaşı ile ile içerikleriniz doğru orantılı olmalı aksi durumda Google sitenizi ön plana almak yerine geri plana atar ve daha kötüsü ceza da uygulayabilir.

Doğru Yorum Backlink Yöntemi

 

blog sitesine yorum yapma
Doğru Yorum Backlink Yöntemi

Yanlış Yorum Backlink Yöntemi

Yanlış Yorum Backlink
Yanlış Yorum Backlink Yöntemi

 

Bloglardan backlink alma yöntemini sizlere resim ile açıklayayım.

 

Zaten resim de gördüğünüz gibi site yazılan kısıma site adresinizi yazıyorsunuz yani backlink almış oluyorsunuz. İkinci resimde olduğu gibi bir daha yazmanın anlamı yoktur.(Blog sahiplerinin yüzde 95′i ikinci resimdeki gibi yorumu direk olarak silmektedir.)

Pramit SEO Yöntemi

SEO için piramit seo uygulayın hemen bunu da açıklayayım. Piramit seo dediğimiz yöntem alt sayfalardan üst sayfalara link verme ilk önce kategorilerinize link verin mesela teknoloji mesela mobil gibi kategorilere ilerleyen zamanlarda ana sayfanıza verin backlinkleri.

Nedeni ise;

Her backlink ana sayfaya alınırsa spama düşme ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir