Teknoloji

Bilgisayar Konusunda Aileler Ne Yapmalı?

Her aile hiç şüphesiz çocuğunun eğitimi konusunda saçını süpürge ediyor ve bir çok ebeveyn kendi ihtiyaçlarından kısarak çocuklarının ihtiyaçları için bütün parasını harcamaktadır. Ve her çocuğunda genelde ailelerinden ilk istedikleri şey bilgisayar olmaktadır.Anne ve babalarda çocuklarının bu isteği karşısında kayıtsız kalamayıp genelde çocuklarına istedikleri bilgisayarı alırlar, almakla da kalmayıp piyasanın en iyi bilgisayarını almak için maddi güçlerini sonuna kadar zorlarlar.

Aslında ailelerin bilgisayar almalarındaki asıl sebep çocuklarının okul ödevlerini evde araştırıp yapmalarını ve okul da başarılı olmalarını istemelerinden kaynaklanmaktadır. Fakat çocuklar bilgisayarı sadece ödev araştırma aracı olarak kullanmayacaklarını da bilmeleri gerekmektedir.

Çünkü günümüzde bilgisayarlar bilgi araştırmanın dışında pek çok işleve de sahiptir , ve günümüzdeki bütün okul çağı çocukları bunu da çok iyi bilmektedir.eğer çocukları okuldaki sınavlardan düşük puan alırsa aileleri resmen çıldırır ve bunun sonunda çocukları için coşku ile aldıkları bilgisayarı , çocuklarına ceza vermek amacıyla ortadan kaldırırlar.

Oysa ki aileler bu önceden ödül gibi verdikleri bilgisayarı sonradan ceza olarak çocuklarının görmemeleri için ortadan kaldırmaları yerine , çocuklarını bilgisayarın ne sıklıkta ve nasıl kullanılacağı hakkında bilinçlendirseler , inanın o zaman çocuklar ; Bilgisayarı bir amaç gibi görmeyi değil, araç gibi kullanmayı öğrenirler.

Yorum yapmayı ister misiniz?

En iyi şekilde faydalanabilmeniz için sitemiz bir takım çerezler kullanmaktadır. Kabul et Daha fazla bilgi al