İnternet

Apple’in Milyarlarca Dolar Harcayarak Satın Aldığı Şirketler

Apple dünyanın en pahali şirketi bana göre. $200.000.000 dolar ve daha fazlasını harcayarak dış şirketleri kendi bünyesine kattığını görebiliyoruz.

Bu şirketlerle milyonlarca hatta milyarlarca insanları tek bir çatı altına alıyorlar. Bir aralar yahu bu şirketler insanlara çip takacak demiştilerdi gülüyordukta harbiden adamlar yaptı elimize verdi çipi (Atarlanmayalım cahil gözükmeyelim)

1.Topsy
Twitter gibi sitelerin verilerini çekerek bir nevi sosyal ağ analizi yapan bir site Apple bu siteye 200 milyon kadar para harcadı.

2. C3 Technologies
3 boyutlu haritalar üreten bu şirket 267 milyon dolara Apple’in oldu.

3.Quattro Wireless
Telefonlar için reklam çözümleri üreten bu firma 2010 senesinde $275.000.000 şeyse Apple bünyesine katıldı.

4.P.A. Semi
P.A bir yarı iletken üreten firma kısa zamanda Apple’in bir patenti için (Mühtemelen) satın aldındı diye düşünüyorum. 278 milyon dolar harcanarak satın alındı.

5.PrimeSense
PremeSense P.A. Semi gibi yarı iletken üreten bir firma tuaf ama bunu alıyorsun diğerine neden para veriyorsun. Bu firmaya ise tam 345 Milyon dolar harcadı.

6.Beats Electronics
Beats bir çoğu biliyordur ses ürünleri üreten ve satan şirket bir kulaklığı binlerce TL. Apple bu şirketi 2014 yılında aldı ve tam olarak 3 Milyar dolar.

Nutkum tutuldu. Ve daha niceleri. tabi para bok gibi dağıt.

Etiketler

Mustafa Işık

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna devam edebilmemiz için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
2 Yorum yazarları
Mustafa Işıkfhisamioglu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
fhisamioglu
Ziyaretçi
fhisamioglu

bu nasıl site arkadaş yazar türkçe kullanamıyor bi de yazının sonunda bok falan demiş sizi kim yetiştiriyo bir makale yazarı olarak utandım açıkçası.

Close
Close