Apple’in Milyarlarca Dolar Harcayarak Satın Aldığı Şirketler

Apple dünyanın en prestij sahibi en büyük sermayeye sahip şirketi podizyonun da şuan $200 milyar dolar ve daha fazlasını harcayarak dış şirketleri kendi bünyesine kattığını görebiliyoruz. Geçmişimizden günümüze sayısız şirketi kendi çatısı altına topladı.

Bu şirketlerle milyonlarca hatta milyarlarca insanları tek bir çatı altına alıyorlar ve Apple ekosistemlerini kuruyorlar. Bir aralar yahu bu şirketler insanlara çip takacak demiştiler de, gülüyorduk harbiden adamlar yaptı elimize verdi çipi (Atarlanmayalım cahil gözükmeyelim)

1.Topsy
Twitter gibi sitelerin verilerini çekerek bir nevi sosyal ağ analizi yapan bir site Apple bu siteye 200 milyon kadar para harcadı.

2. C3 Technologies
3 boyutlu haritalar üreten bu şirket 267 milyon dolara Apple’in oldu.

3.Quattro Wireless
Telefonlar için reklam çözümleri üreten bu firma 2010 senesinde $275.000.000 şeyse Apple bünyesine katıldı.

4.P.A. Semi
P.A bir yarı iletken üreten firma kısa zamanda Apple’in bir patenti için (Mühtemelen) satın aldındı diye düşünüyorum. 278 milyon dolar harcanarak satın alındı.

5.PrimeSense
PremeSense P.A. Semi gibi yarı iletken üreten bir firma tuaf ama bunu alıyorsun diğerine neden para veriyorsun. Bu firmaya ise tam 345 Milyon dolar harcadı.

6.Beats Electronics
Beats bir çoğu biliyordur ses ürünleri üreten ve satan şirket bir kulaklığı binlerce TL. Apple bu şirketi 2014 yılında aldı ve tam olarak 3 Milyar dolar.

Listemiz bu kadar isterseniz aşağıdaki bağlantı ile en pahalı araba ve evlere ulaşabilirsiniz.

[irp posts=”236″ name=”Dünyanın En Pahalı 10 Antika Arabası (Klasik)”]

[irp posts=”229″ name=”Milyon Dolarlık Evlerin 10 Ünlü Sahibi.”]

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir