Root - Rom

Android Custom Rom Nasıl Yüklenir

Tüm Android Cihazlar İçin

Merhaba arkadaşlar General Mobile GM5+ ve diğer Android telefonları için custom rom yüklemesini sizlerle paylaşacağız sözü fazla uzatmadan anlatım ve materyaller şahsıma aittir.

1- Telefonunuza ilk önce bir twrp recovery kurmalısınız bu konuyu geçmişte anlattık. Şuradan bakabilirsiniz.

2-TWRPyi kurduktan sonra sıfırlama yapmanız gerek. Dikkat sıfırlama kayıtlı olan her şeyi sileceği için yedek almayı kesinlikle unutmayın.

3- Yedeğinizi aldıktan sonra twrpyide yükledikten sonra telefonu tamamen kapatın. Tekrar açma ve ses açma tuşlarına aynı anda basarak bootloadere gelin ses açma ve ses kapatma tuşları ile hareket ederek recoveryye gelin ve kapatma tuşuna basın. TWRP açılacak ilk ekranda hiç bir şey yapmadan veya üst sağda dil seçeneği ile Türkçeyi seçerek aşağıdaki oku kaydırın.

Karşınıza söyle bir ekran gelecek.

TWRP Recovery kullanimi - Android Custom Rom Nasıl Yüklenir
Twrp kullanımı

WİPE bölümüne tıklayarak oku kaydırın. Böylelikle recovery telefon hafızasını görecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra reboot diyerek systemi tıklayın. Telefon resetlenip tekrar başlayacak telefon tam açılana kadar bir işlem yapmayın. Telefon tamamen açıldıktan sonra kuracağımız custom romu telefon hafızasına atalım fark etmez bir dosyaya atın.

Dikkat: Yükleyeceğiniz custom rom kesinlikle aynı sürüm olmasına dikkat edin. Android 7 ise Android 7 custom rom yükleyin. Birde şarjınız minimum %50 olmasına dikkat edin

Dosyayı attığınızı varsayıyorum ve devam ediyorum. Telefonu kapatın, 3.işlemi tekrar uygulayıp TWRP giriş yapın. Menüden İnstalle tıklayın ve romu yüklediğiniz dosyayı bulun. Rom zip formatındadır ve bulduktan sonra aşağıdaki oku kaydırın. Bekleyin ve rom düzgün bir şekilde yükleyene kadar telefonu kapatmayın. Bu işlem biraz zaman alabilir başarılı bir şekilde yüklendikten sonra zevkini çıkartabilirsiniz. Merak etmenize gerek yok, zaman içerisinde bu işlerin kurtu olacağınıza eminim. Sormak istediklerinizi aşağıdan yorum yaparak sorun yardımcı olacağıma şüpheniz olmasın.

Etiketler

Mustafa Işık

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna devam edebilmemiz için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
1 Yorum yazarları
özlem Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
özlem
Ziyaretçi
özlem

Faydalı teşekkürler dostum

İlgili Makaleler

Close
Close