Mobil

Akıllı Telefon PC’ye Dönüşebiliyor!

Sektörün önde gelen isimlerinden Acer Windows 10 Mobile işletim sistemli Jade Primo akıllı telefonun Continuum dock’u, fare ve klavye ile paket halinde satışa sunulacağını resmen doğruladı. Acer’ın bu akıllı telefonunu satın alacak olan kullanıcılar Microsoft’un akıllı telefonu PC’ye dönüştüren teknolojisinden yararlanabilecek. Continuum teknolojisi akıllı telefona bağlanan bir dock’a fare, klavye ve monitör takılarak akıllı telefonun tıpkı bir Windows’lu bilgisayar gibi kullanılabilmesine olanak tanıyor.

Acer Jade Primo’nun 5.5 inç genişlikli Super AMOLED ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Qualcomm’un altı çekirdek işlemcili Snapdragon 808 SoC’si, 3 GB RAM, çift LED flaşlı 21 MP ana kamera, ön yüzde 8 MP selfie kamerası ile USB Type-C bağlantı portu görev bekliyor. Ürünün Microsoft’un kendi akıllı telefonları Lumia 950 ve Lumia 950 XL’den daha uygun fiyatlı olması muhtemel.

Mustafa Işık

Hoşgeldiniz size daha iyi içerikler üretmek, profesyonel anlamda size faydalı haberler çıkartmak için çalışıyoruz ve buna devam edebilmemiz için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen Adblock vb. reklam engelleme uygulamalarını bizim sitemizde kullanmayın. Unutmayın tek gelir kaynağımız reklam tıklamalarıdır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir

İlgili Makaleler

Close
Close