ManşetNasıl Yapılır?

Acemi Birliğine Giderken Götürülmesi Gerekenler

Merhaba sevgili arkadaşlar
Mağlum ben askerim =) Acemi birliğine giderken neler götürülmeli başlıklı bir çok yazı okudum. Ama ne götürdü isem ya fazla geldi ya eksik. Bu yüzden sizde acemi birliğine gidecekseniz ki gidiyorsunuz bu yazıyı okuduğunuza göre size sıra ile neler götürmeniz gerektiğini tek tek anlatacağım. Acemi birliğine giderken neler götürülmeli yazımızdan madde madde anlatacağım.

1-Telefon (kamerasız eski samsung ideal) pek görmezden geliyorlar yoksa imkanı yok zaman geçmez sevdiklerinizin sesini duymadan. Telefon serbest sayılır sizde çkkartıp şak komutanın gözüne sokmayın teli gizli gizli takılın.
2-Traş kolonyası (eğer alışık değilse yüzünüz jilete kesinlikle götürün)
3-Çorap (Devlet veriyor ama yinede götürün)
4-Kilot (Önemli nokta kilotların içlerinde cep olsun paranızı koyun fermarlı cep değerni ne demek istediğimi orada paranız çalınınca anlayacaksınız.
5-Ayna ve cimbiz götürün
6-Permatik (devlet veriyor ama siz yine 5 bıçaklı alabilirsiniz)
7-Kilit (çantalarınızı kilitlemeniz için gerekli en azından hırsızlığı önlemiş olabilirsiniz.)
8-Sigara paranız varsa her türlü tekel sigarayı bölük kantininden temin edebilirsiniz. Eğer bühçeniz zayıfsa sarma tütün götürün. Bölükte acemilikte otlakçı çok olur sigara yalan olur 2 dakikada. Bu yüzden sarma tütün götürün, bol bol tütün.

Yazımı burada noktalıyorum. =) bölük çay bekler şimdi

Mustafa Işık

"1993 yılında Gaziantep'de doğdu, İlkokulu Şehit Nafi Kıvanç İlkokulu'nda, Ortaokulu Şehit Nafi Kıvanç Okulu'nda, Liseyi Orhan Sevinç ve Mehmet Rüştü Üzel End. Mes. Lisesi'nde okudu. İleri derece bilgisayar kullanma becerisi vardır. Elektronik ve teknoloji aşığı ve araştırmacısıdır. Çocukken Piknik tütün'ün üzerine düşerek hem ateşin iyi birşey olmadıgını öğrendi halen yanığın izi oldugu iddaaları doğrudur."

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close