2.El Oyun Piyasası Her Geçen Gün Büyüyor

Geçen günlerde yapılan bir analizlere göre 2.el oyun satışı arayanların ciddi bir artış içinde olduğu gözlemlendi. Bu da dijital ortamda yeni bir sektörün ortaya çıktığını doğruluyor. Oyunların Türkiye üzerinde dağıtımı dolar bazında yapıldığı için dolar kuru yükseldikçe dijital ürünlere de ona göre zam gelmekte. Ortalama bir oyun (FPS ve Racing türüminimum 150 – 500 arası değişmekte hal böyle olunca oyuncuların belirlediği bütçelerin çok üstünde kalıyor. Bugün bir oyuncu minimum bir kaç oyun aldığı için bu fiyatlar ile 2-3 oyun alındığında genelde binlerce liraya çıkıyor.Oyuncular genelde cracklı oyunları tercih ediyor ama bir oyunun en zevkli tarafı tabiki Online ama burada da parası olanlar konuşuyor.

2 neredeyse 3 yıllık bir oyunun fiyatı (Gold Edition Tüm DLC Fiyatları Dahil)

Peki Nedir Bu 2.EL Oyun Muhabbeti

Origin platformlarında yayınlanan oyunları (BF, NFS) gibi oyunlarda oyun + dlc + premium derken oyun inanılmaz bir fiyata geliyor. 2017 yılında Aral (Türkiye’de bir çok oyunu dağıtıcı firma) mükemmel bir ceza yiyerek (Rekabet Kurumundan) oyun alanında nasıl bir rant döndüğünü görmüş olduk. Firmalar arasında yazışmaları yayınlandı böylelikle firmalar kendi aralarında indirim yapıyor fiyat arttırıyor düşürüyor uçuruyor kafalarına göre fiyat etiketleri veriyorlardı. Bu durumdan şikayetçi olan oyuncular bazı platformlarda fiyatlara çare bulmuş gibi gözüküyorlar. Nasıl mı? kişi oyunu alıyor, oynuyor ve zevkini aldıktan sonra oyununu hesapla birlikte satışa koyuyor. Böylelikle hem ödediği paranın bir kısmını geri alıyor, hevesini gideriyor ve ister takas ediyor isterse de satışa koyuyor. Hatta bu işin 2.el oyun pazarı bile kuruldu ve şimdiden binlerce ticaret yapıldı bile. Alan, takas eden kişilerin %95 gibi ciddi bir rakamı yapılan ticaretten memnun gözüküyor.

İkinci El Oyunları Nereden Alabilirsiniz?

Bunun için kurulan bir çok platform var ama direk İnstagram dm ve Whatsapp üzerinden kolayca satın alabileceğiniz bir oluşum var ismi @Oyundukkanim‘ı instagram üzerinde takip ederek güncel satılan 2.el oyunların ilanlarını takip ederek satın alabiliyorsunuz. Üstelik verilen hesaplarda ekstra oyunlar olabiliyor. Mesela ben BF1 Premium aldım içinde BF3 ve NFS Payback gibi oyunlarda vardı. Origin e-posta ve şifresi ile gönderiyorlar ve garantili veriyorlar burada en önemli ayrıntı garanti güveni verebiliyorlar böylelikle hesapta sorun çıkınca arkasında durabiliyorlar. Şuan hesapta 40 bin takipçileri ve güzel geri dönüşleri var.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]Hemen hemen tüm platformlar için oyun bulabiliyorsunuz. Yanlız sadece origin değil, uplay ve steam hesapları da satın alabilirsiniz.[/box]

 

(Toplam okuma 1 , bugün ki okuma 1 )

Cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir