All for Joomla All for Webmasters
Root - Rom

General Mobile TWRP Kurulumu

Merhaba arkadaşlar General Mobile GM 5 Plus Twrp kurulumu  makalemize hoş geldiniz. Anlatım ve görseller tamamen bana aittir. Lütfen paylaşım yaparken link veriniz sevinirim, aksi halde cihazınızda oluşabilecek hatalardan tarafım kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Uyarı: Eğer daha önce bir cihaz rootlamadı iseniz bu konuda amatör veya tamamen yabancı iseniz ilk önce araştırmanızı yaparak bir bilgi sahip olun. Aksi halde cihazınızda sorunlar yaşayabilirsiniz!

Yazı güncellemesi: Bu işlemi yapmadan önce telefonunuzdan hafıza kartınızı çıkartın. Yanlışlıkla biçimlendirebilirsiniz.

Root ve Custom rom yüklemek için gereken ilk yazılım TWRP dir. Twrp bir nevi Custom recoverydir. Cihazda bulunan recovery foksiyonsuz olduğundan pek bir işlem yapamazsınız. Root dosyasını veya custom romunuzu twrp sayesinde telefona flashlarsınız.

Twrp kurulumuna geçmeden önce Adb ve Minimal Driver bilgisayarınıza indirin ve kurun Y/N seçenekleri olacak hepsine Y yazarak kurun. Buradan Twrpyi indirin.
Twrp .img dosyasıdır. Masaüstünüzden bir tane klasör açın adı fark etmez bu indirdiğiniz Twrp dosyasını bu klasöre atın. Ardından Shift tuşuna basılı tutarak mausenizdan sağ tuşa basın “komut penceresini bu klasörde aç” tıklayın. Şimdi telefonu kapatın. Ses kısma tuşuna basılı tutarak  açma tuşuna basın telefonda General Mobile yazını gördükten sonra parmağınız ses kısma tuşuna basılı duracak diğer parmağınızı power tuşundan çekin karşınıza fastboot açılacak burada hiç birşey yapmanıza gerek yok. Tekrar bilgisayara geçin az önce açtığınız komut penceresine aşağıdakilerini yazın veya kopyalayın. Komut penceresine sag tık yaparak yapıştır yapabilirsiniz.

fastboot flash recovery TWRP_3.1.0.0_shamrock-GM5Plus.MacTavish.img  
Fastboot yüklemesi tamamlandığında ses tuşları ile ileri geri yapabilirsiniz telefonda menüyü ses açma tuşuna basarak tek tek recovery menüsünü seçerek güç tuşuna basın TWRP açılacak. Tebrikler tüm işlemleri doğru yapmışsanız eğer General Mobile twrp açılmış olacak.
Not: TWRP işlemi yaptığınızda telefon hafızanız 0 MB görünür. Bu yüzden wipe ile sıfırlama yapabilirsiniz. Twrp açılışta sizden şifre isterse şifre yazmanıza yok aşağıdaki oku kaydırıp giriş yapabilirsiniz
O Halde Paylaş Arkadaşlarında Görsün.


Nasıl Beğendiniz mi?
  • Beğen
  • hahaha
  • Sevimli
  • İnanılmaz
  • Üzgün
  • Sinirli
1 Yorum Yapılmış

1 Yorum Yapılmış

  1. Pingback: Android Custom Rom Nasıl Yüklenir » Kibirli Kirpi

Düşünceni yaz gelsin